TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
TMZM Mielec
TMZM Mielec Deklaracja TMZM >
KŚT Mielec
Aktualności KŚT
Plenery
TMZM Mielec Wystawy
TMZM Mielec Publikacje
TMZM Mielec Galeria okładek
TMZM Mielec Mieleckie zapiski
TMZM Mielec Mielecjana
MGL SŁOWO
KML Mielec
Uniwersytet III wieku
Kartki pocztowe
  Monitoring:TMZM Mielec

aktual:

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Hity TMZM

PROMETEUSZ 2019 dla Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej
11.12.2019

Po raz trzeci Mielecka Rada Działalności Pożytku Publicznego przyznała nagrodę PROMETEUSZ. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 11 grudnia 2019 roku z rąk Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego odebrał ją Prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Janusz Chojecki.

Nagroda jest wyrazem uznania dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, które bardzo aktywnie biorą udział w życiu naszej lokalnej społeczności. Jest uhonorowaniem społecznej, pełnej poświęcenia pracy osób dla których wzorcem prawdziwego społecznika jest mitologiczny Prometeusz.


czytaj więcej

Koncert „Po nocnej rosie ...”- pieśni Stanisława Moniuszki w Mielcu
18.05.2019

18 maja 2019 roku odbył się wspaniały koncert zorganizowany z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, którego współorganizatorem byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Mielcu. Koncert zatytułowano "Po nocnej rosie płyń wdzięczny głosie …". Pieśni Stanisława Moniuszki zaśpiewali studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie: Magdalena Drozd - sopran, Maria Róża Brzukała - sopran, Urszula Kosiec - sopran, Monika Biederman-Pers - mezzosopran, Rafał Kuźma - baryton Anton Hrynewich - baryton. Śpiewakom towarzyszyła Emilia Bernacka na fortepianie oraz Orkiestra Kameralna PSM II stopnia w Mielcu którą dyrygował Ryszard Kusek Dyrektor PSM. Koncert prowadziła wybitna solistka prof. Katarzyna Suska-Zagórska.
   W koncercie udział wzięli członkowie Zarządu TMZM: Janusz Chojecki, Zbigniew Wicherski, Teresa Orczykowska, Teresa Pyzik, Janusz Wyzina, Bogusław Trojnacki.
   Było to niewątpliwie jedno z niepowtarzalnych wydarzeń artystycznych w Mielcu w bieżącym roku, a Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej było jego współorganizatorem.


czytaj więcej

Fenomenalna premiera "Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Mielcu
4.11.2018

TEATR ROZMAITOŚCI im. Stefana Ostrowskiego działający przy Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu pokazał „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. 4 listopada 2018 roku miała miejsce premiera przygotowywanego od kilku miesięcy widowiska. W spektaklu wystąpiło bagatela 30 mieleckich aktorów.


czytaj więcej

Wczasy TMZM, Mikoszewo 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
28.08.2017

Można by napisać sprawozdanie z wczasów na parę kartek ale po co ? Wydaje mi się że zdjęcia pokażą wszystko co zwiedziliśmy zobaczyliśmy a także w czym uczestniczyliśmy oczywiście nie wspominając o ładnej pogodzie która nam dopisała. Myślę że na pewno każdemu z nas będzie brakowało opalania się wyciszających pięknych widoków, szumu morskich fal, spacerów nad brzegiem morza i zachodów słońca.

czytaj więcej
Mielczanie gościli w Parlamencie Europejskim w Brukseli
02.12.2016

W dniach 27.listopada do 01.grudnia 2016 roku odbyła się wycieczka do Brukseli. Wśród uczestników wycieczki znaleźli się  Agnieszka Małek, Elżbieta Woźniak, Danuta Wicherska, Janusz Wyzina oraz Zofia Wyzina z Mielca.

Wycieczka połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego zorganizowana i sfinansowana dzięki posłowi Tomaszowi Porębie, w której udział wzięli laureaci V Spotkań Lotniczych Pokoleń. Trasa wycieczki wiodła przez Polskę, Niemcy i Holandię do Brukseli.


czytaj więcej


Mielczanie w Brukseli, wizyta w Parlamencie Europejskim
16.09.2010

14 września 2010 roku słuchacze Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej gościli w murach parlamentu Europejskiego w Brukseli. Trzy dni, spędzone w Belgii upłynęły grupie na intensywnym zwiedzaniu, Brukseli. W ostatnim dniu pobytu grupa zwiedziła Antwerpię.

Trasa wycieczki wiodła przez Polskę, Niemcy i Holandię do Brukseli. Przez okna autokaru mieliśmy okazję podziwiać zróżnicowane krajobrazy typowe dla państw, przez które przejeżdżaliśmy. Po całodobowej podróży, zakwaterowaliśmy się w wygodnych pokojach Maison Notre-Dame Du Chant Oiseau w Brukseli przy kościele franciszkanów. Wieczorem udaliśmy się na nocne zwiedzanie przyległych ulic.


czytaj więcej


Podobne tematy:
- Regulamin VII Konkursu Fotograficzno-Plastycznego Samolot w obiektywie i palecie barw
- Regulamin VII Konkursu Literackiego Na skrzydłach Dedala

- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
- 8 dniowe Wczasy nad Morzem Bałtyckim, 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.

- XII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy
- Plener artystyczny KŚT TMZM w Rozłogach
- Pojechali w XIII Rajdzie Rowerowym - Śladami Eugeniusza Szyfnera
- Warsztaty poetyckie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo
- XIV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018 w dniu 06.04.2017
- Absolutorium dla Zarządu TMZM za 2016 rok
- Składki członkowskie TMZM na 2017 rok
- X Posiedzenie Zarządu TMZM w dniu 26.11.2016
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"


  Copyright © 2006-2020 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII