TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po pracy:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Monitoring:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Aktualności
TMZM Mielec
Halina Działowska nie żyje
23-12-2008
21 grudnia 2008 roku, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła nasza koleżanka Halina Działowska, która  w TMZM pełniła obowiązki z-cy sekretarza. Pogrzeb odbył się w poniedziałek 23 grudnia 2008 roku w kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu. Następnie trumna, z doczesnymi szczątkami zmarłej, odprowadzona została na Cmentarz Parafialny w Mielcu, gdzie spoczęła w rodzinnym grobowcu rodziny Działowskich. Do kościoła, a później na cmentarz, oprócz najbliższej rodziny zmarłej i jej znajomych przyszli ludzie , związani z mielecką kulturą. W zmarłej pożegnaliśmy osobę pełną optymizmu, zawsze otwartą na wszelkie działanie, tryskającą wigorem i serdecznością. Cześć jej pamięci!

TMZM Mielec
Mieleckie zapiski - promocja publikacji
13-12-2008
13 grudnia 2008 o godz.16.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 odbyła się uroczysta promocja publikacji "Mieleckie zapiski" nr 7-8. „Mieleckie zapiski” to cykl publikacji poświeconych historii ziemi mieleckiej, która ukazana została poprzez twórcze inspiracje wybitnych osobowości, ludzkie biografie oraz dzieje regionu mieleckiego. wydawanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. W. Szafera, a redagowanego przez zespół pod kierownictwem dra Jacka Krzysztofika.

Promocja tomiku poezji „Pajęczyna”
 6-12-2008
6 grudnia 2008 o godz.16.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 odbędzie się uroczysta promocja tomiku "Pajęczyna" Agnieszki Tomczyk

Nie spisujcie Jadernówki na straty.
 7-11-2008
Dwa lata temu minął wiek, odkąd w mielecki pejzaż wpisany jest dom Jadernych, znanych mieleckich fotografów. Rodzina przekazała budynek na rzecz miasta i od ponad dwudziestu-lat pełni on rolę placówki muzealnej. Jednak patrząc na obiekt, można odnieść wrażenie, a nawet usłyszeć opinie, że na Jadernówce władzom miasta już nie zależy...

Plener Jesień 2008
11-10-2008
11 października 2008 roku, odbył się plener artystyczny „Jesień – 2008” zorganizowany przez TMZM im. Władysława Szafera. Twórcy zrzeszeni w Klubie Środowisk Twórczych, Grupie Literackiej „Słowo” i Mieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, poszukiwali nowych inspiracji artystycznych podczas pleneru w województwie świętokrzyskim, podziwiając przepiękne jesienne pejzaże i małą cząstkę bardzo bogatej historii regionu.

Wieczór poezji Marcina Mieli i Zbigniewa Michalskiego
 5-10-2008
Rozpoczął się godzinny „Wieczór poezji”. Jako pierwsza zaprezentowana została twórczość Marcina Mieli w przedstawieniu słowno-muzyczne. W wykonaniu uczniów I LO w Mielcu: Agnieszki Tomczyk, Łukasza Borowca, Anny Furdyny (śpiew) usłyszeliśmy wiersze: ...

Druga rocznica Grupy Literackiej Słowo
 6-09-2008
W odświętnym nastroju, przy kawie i placku z śliwkami w kameralnym wnętrzu czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, 6 września 2008 roku świętowała swoją drugą rocznicę Grupa Literacka „Słowo”.

Poświęcenie rzeźby św. Barbary patronki żołnierzy górników
29-06-2008
W tym roku przypada XVI rocznica powstania Związku Żołnierzy – Górników Represjonowanych w latach 1949-1959 (1992- 2008). Dla upamiętnienia tej rocznicy związek ufundował rzeźbę swojej patronki św. Barbary, która została uroczyście odsłonięta i poświęcona w Bazylice Mniejszej w Mielcu 29 czerwca 2008 roku.

Aleksander Rusin ps.„Rusal” - wojenny bohater spod Mielca.
17-06-2008
W wieku 94 lat zmarł wojenny bohater spod Mielca, który rozpracowywał tajny hitlerowski poligon rakietowy, Aleksander Rusin, ps. „Rusal” lub „Olek”. 19 czerwca 2008 roku pożegnano go na cmentarzu w Dobryninie.

Plener "Szlakiem architektury drewnianej"
 7-06-2008
7 czerwca 2008r. Klub Środowisk Twórczych w Mielcu zorganizował plener "Szlakiem architektury drewnianej" Bieszczady 2008. Członkowie zrzeszeni w KŚT Mielec, Grupie Literackiej Słowo, oraz Uniwersytecie Trzeciego Wieku zwiedzili szlak kapliczek drewnianych: Haczów, Blizne, skansen w Sanoku, oraz zaporę nad Soliną. Ognisko w otoczeniu wystawy 100 rzeźb pod modrzewiami w przydomowym ogrodzie Bogusława Iwanowskiego w Tyrawie Wołoskiej była uwieńczeniem pleneru mieleckich twórców.

„Rajd rowerowy„Szlakiem prof. Władysława Szafera”
17-05-2008
Chcąc przybliżyć młodzieży tę wybitną postać wywodzącą się z naszego regionu zorganizowano rajd rowerowy do rezerwatu przyrody „Buczyna w Cyrance” noszącego imię Władysława Szafera a znajdującego się w Leśnictwie Przyłęk.

„Słowo” gościło Małgorzatę Żurecką
10-05-2008
10 maja br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu odbyło się spotkanie z Małgorzatą Żurecką członkiem Stowarzyszenie Literackiego „Witryna” ze Stalowej Woli

„Szlakiem Ignacego Łukasiewicza - Bóbrka, Żarnowiec, Kamieniec
19-04-2008
Sekcja d/s współpracy z młodzieżą TMZM zorganizowała jednodniową autokarową wycieczkę turystyczno – krajoznawczą "Szlakiem Ignacego Łukaszewicza” .

Trzecia prezentacja almanachu - WDK Rzeszów
10-04-2008
10 kwietnia 2008 w ramach Podkarpackiej Izby Poezji, w WDK w Rzeszowie, odbyła się trzecia prezentacja almanachu "Z podróży na wyspy słowa". W wieczorze literackim ...


Mielec na dawnych pocztówkach - album i wystawa
28-03-2008
Na wystawie można oglądać Mielec, który już właściwie nie istnieje, Mielec austro-wegierski, który skończył się w 1918roku, Mielec okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Kolejna promocja almanachu "Z podróży na wyspy Słowa"
 2-02-2008
Tym razem impreza odbyła się w czytelni przy ul. Kusocińskiego 2, a współorganizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu. Na promocję przybyli m.in.: Janusz Paluch ...

Nowe eksponaty Muzeum Regionalnego w Mielcu
 1-02-2008
Pierwszomajowe pochody, pierwszy w mieście samochód Warszawa, pierwszy supermarket. Kilka tysięcy takich zdjęć trafiło do Muzeum Regionalnego w Mielcu ...

Opłatek na uniwersytecie trzeciego wieku
18-01-2008
Nie tylko wykładowcy, ale i sami słuchacze są zdumieni tym, jak bardzo zmieniło się ich życie po zapisaniu się na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nie tylko poszerzają wiedzą ,..

Archiwum 2008  TMZM Mielec

TMZM Mielec
 
 TMZM Mielec Reklama:
TMZM Mielec TMZM Mielec
 Copyright © 2006-2009 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII