TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"
40 tys. zł z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich" 2014-2020
08-06-2016 / 24.06.2016

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Prof. Wł. Szafera w Mielcu rozpoczyna realizację projektu pt. "Pieczęć Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis", którego celem jest wzrost aktywności mieszkańców powiatu mieleckiego w zakresie podtrzymywania, pielęgnowania i kultywowania tożsamości lokalnej. Towarzystwo na realizację tego przedsięwzięcia pozyskało prawie 40 tys. zł z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich", który nadzorowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Promowanie osób wybitnie zasłużonych dla naszego regionu, trzy kroki do zdobycia mini grantu
1. wypełnij ankietę rekrutacyjną
2. weź udział w szkoleniu z cateringiem 
3. napisz wniosek  ( do wzięcia 3 mini granty po 2 tys. zł każdy) -> zobacz regulamin projektu

Aktualnie do 08 lipca  2016 roku trwa nabór dla organizacji pozarządowych, instytucji pożytku publicznego, fundacji, szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych , a także osób prywatnych, które m.in. mogą otrzymać bezpłatne wsparcie szkoleniowo-doradcze wraz z cateringiem w zakresie pozyskania środków finansowych na realizacje swoich pomysłów w zakresie kultywowania i promowania osób wybitnie zasłużonych dla naszego regionu, a także pieniężne wsparcie w kwocie 2000 zł na realizację mini inicjatyw związanych z wytypowaną przez siebie postacią wybitnie zasłużoną dla Ziemi Mieleckiej.

Warunkiem otrzymania nieodpłatnego szkolenia, a także mini grantów w kwocie 2000 zł bez uciążliwych procedur będzie jedynie wypełnienie odpowiednich ankiet umieszczonych poniżej w
Materiały do pobrania, a zwłaszcza ankiety wsparcia Nr 1 w terminie do 08 lipca 2016, oraz wzięcie udziału w szkoleniu.
Projekt realizowany będzie do końca 2016 roku i przewiduje szereg działań wspierających jego ideę.

Elementem podsumowującym całość działań  będzie przyznanie Pieczęci Zasług Obywatelskich dla osób, które wybitnie zasłużyły się dla naszego regionu. W tym celu powołana zostanie stosowna kapituła, która dokona takiego wyboru na podstawie nadesłanych zgłoszeń. W ten sposób, chcemy podziękować zarówno tym, którzy już od nas odeszli, ale również tym, którzy aktywnie dzisiaj uczestniczą i realizują działania na rzecz różnych środowisk i akcji mieleckiego regionu - mówi prezes Towarzystwa Janusz Chojecki.

Dodatkowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 17 586 4350 lub 17 7884081.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Partnerami projektu są: Gmina Miejska  Mielec oraz Powiat Mielecki.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym szlachetnym projekcie. Wybierzmy razem wybitnie postacie zasłużone dla Mieleckiej Ziemi!

Janusz Chojecki, Prezes Towarzystwa
Zbigniew Wicherski, Wiceprezes Towarzystwa

*******************************************************************************************
Komunikat Prezydium Zarzadu TMZM !!!  
Do dnia 08 lipca 2016 r. przedłużono termin nadsyłania ankiet

Prezydium Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Prof. W. Szafera w Mielcu informuje zainteresowanych, iż
przedłuża się do dnia 08 lipca 2016 r. termin nadsyłania ankiet dot. wsparcia Nr 1 do projektu „Pieczęć Zasług Obywatelskich- Sigillum Meriti Civilis razem na rzecz ludzi wybitnie zasłużonych dla Ziemi Mieleckiej”, w oparciu o które możliwe jest bezpłatne uzyskanie niezwykle wartościowego szkolenia z zakresu angażowania się na rzecz tożsamości wspólnot lokalnych, a także pozyskanie grantu TMZM w wysokości 2 000 złotych na realizację inicjatywy związanej ze znanymi i zasłużonymi postaciami , które żyły lub żyją na Mieleckiej Ziemi.

Janusz Chojecki- Prezes Zarządu
********************************************************************************************

Do wzięcia 3 mini granty po 2 tys. złotych, dla tych co wezmą udział w szkoleniu

Aktualnie do 8 lipca 2016 roku trwa nabór dla osób, które mogą otrzymać wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie pozyskania środków finansowych na realizacje swoich pomysłów w zakresie kultywowania i promowania osób wybitnie zasłużonych dla naszego regionu.

- Realizowany przez nas projekt dedykowany jest dla tych osób, dla których wartości lokalnej tożsamości są niezmiernie ważne. W tym konkretnym przypadku dajemy możliwość rozwoju nie tylko podmiotom takim jak organizacje pozarządowe czy też szkoły, ale również naszym mieszkańcom. Poprzez cykl zaplanowanych działań, uczestnicy będą mogli min. wystartować w naszym konkursie na realizację mini inicjatyw i otrzymać od naszej organizacji grant w wysokości 2 tys. zł - informuje Janusz Chojecki - Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Projekt realizowany będzie do końca 2016 roku i przewiduje następujące działania:
1. Szkolenia dla lokalnych liderów i/lub organizacji pozarządowych, poruszających tematy:
"Dlaczego warto angażować się na rzecz lokalnej społeczności?", "Moja inicjatywa na rzecz lokalnego środowiska?"
2. Konkurs na dofinansowanie trzech mini inicjatyw promujących wybitne postacie regionu mieleckiego - w wysokości 2.000 zł każda
3. Organizację dwóch spotkań otwartych dla mieszkańców powiatu mieleckiego oraz 7-10 spotkań zamkniętych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których celem jest promocja wybitnych postaci Ziemi Mieleckiej.
4. Organizację konkursu na przyznanie tytułu pt. "Pieczęć Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis".

- elementem podsumowującym całość działań jest przyznanie Pieczęci Zasług Obywatelskich dla osób, które wybitnie zasłużyły się dla naszego regionu. W tym celu powołana zostanie stosowna kapituła, która dokona takiego wyboru na podstawie podesłanych zgłoszeń. W ten sposób, chcemy podziękować zarówno tym, którzy już od nas odeszli, ale również tym, którzy aktywnie dzisiaj uczestniczą i realizują działania na rzecz różnych środowisk i akcji mieleckiego regionu - komentuje Prezes Janusz Chojecki.

Osoby i podmioty zainteresowane udziałem w poszczególnych elementach projektu, muszą wypełnić i przesłać ankiety rekrutacyjne, dostępne na stronie internetowej
www.tmzm.mielec.pl , na której znajduje się również regulamin projektu [ ].

Dodatkowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 17 586 4350 lub 17 7884081.

Partnerem projektu są: Gmina Miejska Mielec oraz Powiat Mielecki.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Informacje uzupełniające: pomysłodawcą powstania projektu jest wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Andrzej Talarek, który jest jednym z członków powołanych przez Zarząd Towarzystwa specjalnego Zespołu Zadaniowego, który rozpoczął realizację tej, jakże szlachetnej, inicjatywy.

Zespół składa się z następujących osób: Janusz Chojecki - główny koordynator zadania, Teresa Orczykowska - zastępca głównego koordynatora, Paweł Werbowy - główny konsultant programowy oraz następujący członkowie: Zbigniew Wicherski, Janusz Grdeń, Andrzej Kobylarz, Karolina Gruszecka.

Materiały do pobrania:
- Regulamin projektu "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS" - RAZEM NA RZECZ LUDZI WYBITNIE ZASŁUŻONYCH DLA ZIEMI MIELECKIEJ  [ 43 kB]

- ankieta rekrutacyjna do projektu TMZM wsparcie nr 1 
- ankieta rekrutacyjna do projektu TMZM wsparcie nr 2 

- ankieta rekrutacyjna do projektu TMZM wsparcie nr 3 

Konferencja prasowa 08.06.2016

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce 8 czerwca 2016 roku w kameralnym podwórku Jadernówki zespół zadaniowy projektu przedstawił zadania, cele i oczekiwania projektu "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS" - RAZEM NA RZECZ LUDZI WYBITNIE ZASŁUŻONYCH DLA ZIEMI MIELECKIEJ.


fot. Roman Trojnacki


  Copyright © 2006-2016 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII