TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Debata Europejska „DO-U-SPORT?” SPORT DLA KAŻDEGO w Mielcu
Promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia
19.07.2017fot. Zbigniew Wicherski

link do galerii:  https://photos.app.goo.gl/Ap6vLWRUP6mB8Q6V2

Tak ciekawego projektu jeszcze w Mielcu nie było. Mielecki magistrat pozyskał 22 tys. euro z funduszy Unii Europejskiej na realizację międzynarodowego programu „Do-U-Sport?”.

Program skierowany jest do amatorów sportu bez względu na wiek, płeć czy status materialny. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie aktywności fizycznej, zwiększenie liczby osób i stowarzyszeń zaangażowanych w sport na poziomie lokalnym. To również promocja sportu, gry fair play i jego postrzegania przez mielczan. W programie biorą udział miasta: Las Torres de Cotillas z Hiszpanii, Tábua z Portugalii oraz Mielec.

– Z chęcią przystąpiliśmy do tego projektu. Jest to bardzo ciekawa i potrzebna naszemu miastu inicjatywa – mówi Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Mielcu.

– Uczestnictwo w nim na pewno zachęci mielczan do aktywnego uprawiania sportu i dbania o swoje zdrowie. Jestem pewna, że współpraca z Hiszpanami i Portugalczykami uatrakcyjni nasze dotychczasowe działania. Zorganizujemy dla naszych mieszkańców 12 imprez o charakterze sportowym z udziałem osób i organizacji sportowych z lokalnego środowiska. Wierzę w to, że każdy znajdzie coś dla siebie, bo program będzie naprawdę bardzo ciekawy. Będzie to też dobry sposób na integrację mieszkańców z samorządem lokalnym – dodaje Anna Karwacka.

Zaplanowane są również wyjazdy studyjne. Pierwszy taki wyjazd odbył się w lutym br. do miasta Tábua w Portugalii. Koordynatorzy projektu z mieleckiego magistratu uczestniczyli w I Debacie Europejskiej, podczas której wymieniali się doświadczeniami oraz przedstawiali swoje propozycje i sposoby ich realizacji. W lipcu na kolejną debatę przyjadą do Mielca przedstawiciele miast: Las Torres de Cotillas i Tábua. Zakończenie programu "Do-U-Sport"? zaplanowane jest na grudzień 2018 rok.

Mielec ze swoją bogatą tradycją sportową i prężnie działającymi klubami oraz stowarzyszeniami będzie miał wiele do zaoferowania nie tylko swoim mieszkańcom, ale też swoim partnerom z Hiszpanii i Portugalii. Z pewnością ten ciekawy projekt o międzynarodowym charakterze uatrakcyjni kalendarz miejskich imprez sportowych.

Projekt „DO-U-SPORT?” skierowany jest do wszystkich grup społecznych, bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Mielca do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz promowanie aktywności fizycznej.


W debatę, która odbyła się w środę 19 lipca 2017 roku w Mielcu, zaangażowani byli przedstawiciele organizacji pozarządowych w tym Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera, które reprezentowali Zbigniew Wicherski i Janusz Wyzina oraz lokalnych środowisk sportowych oraz liderzy lokalnych środowisk sportowych. Podczas spotkania swoje wykłady wygłosili pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego z Wydziału Wychowania Fizycznego oraz zaproszeni goście. Była to również okazja, aby przedstawić mielczanom partnerów projektu z Las Torres de Cotillas w Hiszpanii i Tábua w Portugalii – z miast, które biorą udział w projekcie.

W czasie kilkugodzinnej rozmowy Józef Witek opowiadał o historii mieleckiego sportu, Sebastian Peret z KML zaprezentował wideo z najważniejszymi aktualnymi wydarzeniami sportowymi w Mielcu, Damian Gąsiewski ze Stowarzyszenia Zabiegani Mielec mówił o sporcie amatorskim. Swoje miejsce mieli też seniorzy z Mielca by opowiedzieć o ich sportowej aktywności.

Goście debaty podkreślali, że w miejscowościach, z których pochodzą, nie trzeba zmuszać mieszkańców do aktywności sportowej. Tak np. jest w Lass Torres w Hiszpani wyjasniał kierownik projektu Eduardo Garcia Perez.
– pokazując obiekty, kluby i wydarzenia.

Projekt zakłada, że podobne spotkania odbywać się będą także w Portugalii i Hiszpanii, z udziałem mielczan. W Mielcu ma także odbyć się cykl imprez sportowych.
 Zaproszenie na Debaę Europejską „DO-U-SPORT?” SPORT DLA KAŻDEGO! pt. „Promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia”
15-07-2017
Serdecznie zapraszamy słuchaczy Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do udziału w Debacie Europejskiej organizowanej przez Urząd Miejski w Mielcu w ramach międzynarodowego programu „DO-U-SPORT?” SPORT DLA KAŻDEGO! pt. „Promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia”.

W debatę zaangażowani są przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz liderzy lokalnych środowisk sportowych. Podczas spotkania swoje wykłady wygłoszą pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego z Wydziału Wychowania Fizycznego oraz zaproszeni goście. Będzie to również okazja, aby przedstawić mielczanom partnerów z Las Torres de Cotillas w Hiszpanii i Tábua w Portugalii – z miast, które biorą udział w projekcie.

Projekt skierowany jest do wszystkich grup społecznych, bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Mielca do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz promowanie aktywności fizycznej.

Debata europejska odbędzie się 19 lipca 2017 roku w godzinach od 10.00 – 17.30 w SCK w sali nr 1.

Organizatorzy zapraszają wszystkich o pro sportowej postawie, dla których ważna jest aktywność fizyczna i zdrowy styl życia!. Prelegenci i zaproszeni goście znajdą czas, by odpowiedzieć na nurtujące amatorów sportu pytania.

Serdecznie zapraszamy na debatę, która odbędzie się 19 lipca 2017 roku o godzinie 10.00 w SCK w sali nr 1.


Podobne tematy:
- Regulamin VII Konkursu Fotograficzno-Plastycznego Samolot w obiektywie i palecie barw

- Regulamin VII Konkursu Literackiego Na skrzydłach Dedala

- Inspirujące VI Spotkania Lotniczych Pokoleń - Mielec 2016
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
- 8 dniowe Wczasy nad Morzem Bałtyckim, 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
- XII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy
- Plener artystyczny KŚT TMZM w Rozłogach
- Pojechali w XIII Rajdzie Rowerowym - Śladami Eugeniusza Szyfnera
- Warsztaty poetyckie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo
- Składki członkowskie TMZM na 2017 rok
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"
  Copyright © 2006-2017 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII