TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Wycieczka ST TMZM do Zabajki

Pokaz jazdy konnej, skoki przez przeszkody, taniec w rytm muzyki
04.06.2017

Sekcja Turystyczna TMZM zorganizowała 4 czerwca 2017 roku z okazji Dnia Dziecka wycieczkę dla dzieci i dorosłych do Zabajki. Zabajka to wieś położona w powiecie rzeszowskim, w gminie Głogów Małopolski, gdzie w środku lasu znajduje się ośrodek rekreacyjny ze znanym w Polsce Ludowym Klubem Jeździeckim.

Wycieczkę poprowadził Janusz Wyzina – prezes Sekcji Turystycznej przy TMZM z pomocą skarbnika, Andrzeja Kobylarza. Dzień zapowiadał się słoneczny i grupa wycieczkowiczów składająca się z rodziców i dzieci wyruszyła w podróż w świetnych nastrojach

Po przyjeździe i rozpoznaniu terenu czekały uczestników zaplanowane atrakcje. Najpierw jazda konna na kucach dla dzieci, na koniach dla dorosłych. Następnie chętni weszli do stajni, aby z bliska poobserwować przebywające w stadninie konie. Zwiedzanie mini zoo cieszyło dzieciaków, bo wszystkie zwierzęta i ptaki powychodziły ze swoich siedlisk i łagodnie obserwowały zwiedzających.

Po obiedzie zjedzonym na świeżym powietrzu przyszła kolej na przejazdy bryczką po leśnych dróżkach. Pięknie i dostojnie prezentował się las, pełen gwaru ptaków. W międzyczasie do ośrodka przyjechało wesołe miasteczko i dzieciaki mogły skorzystać z nadmuchiwanej zjeżdżalni oraz zamku. Na murawie stadionu czekały na wycieczkowiczów i turystów kolejne atrakcje. Znany i popularny aktor serialowy Marek Pyś poprowadził zabawy i konkursy przy muzyce. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin byli nagradzani zabawkami i maskotkami. Nasze dzieciaki chętnie uczestniczyły we wszystkich konkursach. Chętni mogli wykonać z panem Markiem pamiątkowe zdjęcie. Przybyła z Głogowa Ochotnicza Straż Pożarna udostępniła zebranym zwiedzanie samochodów, sikanie wodą, przymierzanie kasków, nawet wejście na dach wozów strażackich.

Po godz. 16.00 czekała na widzów największa atrakcja – pokaz jazdy konnej, skoki przez przeszkody, taniec w rytm muzyki. Pięknie prezentowały się konie i amazonki na siodłach. Publiczność była zachwycona i każdy występ długo oklaskiwała.

Późnym popołudniem spotkaliśmy się przy grillu. Na małej scenie występowały nasze dzieciaki , śpiewając piosenki, za co otrzymały dyplomy. Rozmowy, spacery po lesie, zbieranie pamiątkowych szyszek, zakończyły ten bardzo udany pobyt w Zabajce.

W drodze powrotnej, szef naszej wyprawy, Janusz Wyzina podziękował uczestnikom wycieczki za udział w imprezie i wręczył każdemu imienny dyplom uczestnictwa.

Czas spędzony w Zabajce był wspaniałym relaksem, czasem, spędzonym aktywnie na łonie przyrody. Dziękujemy organizatorom za wzorowe przygotowanie wycieczki.

Teresa Elżbieta Pyzik

Zdjęcia: Janusz Wyzina, Andrzej Kobylarzwideo: Janusz Wyzina

link do filmu: https://youtu.be/wKBjPEbjYuw

Podobne tematy:
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
- 8 dniowe Wczasy nad Morzem Bałtyckim, 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
- XII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy
- Plener artystyczny KŚT TMZM w Rozłogach
- Pojechali w XIII Rajdzie Rowerowym - Śladami Eugeniusza Szyfnera
- Warsztaty poetyckie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo
- XIV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018 w dniu 06.04.2017
- Absolutorium dla Zarządu TMZM za 2016 rok
- Składki członkowskie TMZM na 2017 rok
- X Posiedzenie Zarządu TMZM w dniu 26.11.2016
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"


  Copyright © 2006-2017 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII