TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 11
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Promocja "Albumu rękodzieła artystycznego i fotografii” twórców KŚT TMZM
Album „Sztuka inspirowana życiem: Forma-Światło-Kolor”
14.12.2018


W dniu 14 grudnia 2018 roku w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, na specjalnym przedświątecznym wieczorze odbyło się spotkanie artystów zrzeszonych w Klubie Środowisk Twórczych działającego w strukturze organizacyjnej TMZM. Zaproszonych twórców i gości spotkania przywitała prezes KŚT Jadwiga Klaus, która przy okazji przedświątecznej promocji świeżo wydanego Albumu „Sztuka inspirowana życiem: Forma-Światło-Kolor” podsumowała bogatą działalność Klubu w mijającym roku dziękując swoim koleżankom z Zarządu Klubu (Agnieszka Małek oraz Teresa Pyzik), a przede wszystkim twórcom za ich wyjątkową aktywność artystyczną. Prezes Jadwiga Klaus przywitała prezesa TMZM Janusza Chojeckiego oraz dr. Włodzimierza Gąsiewskiego, który aktywnie współdziałał z KŚT oraz uczestniczył w wielu organizowanych przez Klub przedsięwzięciach dokumentując je.fot. Bogusław Trojnacki

Wiceprezes Zarządu Klubu Agnieszka Małek zaprezentowała świeżo wydany album dedykowany tym razem w szczególności wszystkim artystom rękodzieła artystycznego i fotografii działającym w KŚT. Pięknie wydany Album został zredagowany przez ww. już Zarząd KŚT, zdjęcia do Albumu wykonali: Zbigniew Wicherski, śp. Roman Trojnacki, Michał Krawiec, Rafał Misiąg, Agnieszka Małek, która dokonała także opracowania graficznego Albumu.

Wydawcą Albumu jest TMZM, który powstał głownie dzięki finansowemu wsparciu i pozyskanemu z Powiatu Mieleckiego. Pięknym wstępem Album opatrzyła prezes Klubu Jadwiga Klaus. Podkreśliła w nim, iż KŚT jest najstarszym Klubem działającym w TMZM, działa w nim od ponad 37 lat, a przez te lata przez Klub przewinęło się blisko 300 twórców. Prezes Jadwiga Klaus w skrócie przedstawiła artystów, którym Album ten jest dedykowany.

Prezes TMZM Janusz Chojecki, pozytywnie ocenił działalność Zarządu KŚT w mijającym 2018 roku, a także podziękował wszystkim obecnym artystom za ich zaangażowanie i pasję twórczą, za tworzone dzieła artystyczne, które prezentowane są na wielu wystawach w kraju, a niektóre z nich prezentowane bywają zagranicą docierając do uznanych światowych autorytetów i promując w ten sposób Mielec i Mielecką Ziemię. Prezes Janusz Chojecki wręczał osobiście każdemu artyście Album składając gratulacje oraz życzenia świąteczne i noworoczne. Prezes Chojecki wspomniał o członkach TMZM wyróżnionych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, wręczonych uroczyście w dniu 11 grudnia 2018 roku przez wojewodę podkarpackiego. Wśród odznaczonych znalazło się pięciu twórców z KŚT: Cebula Grzegorz, Czeczot Ewa, Kociański Edward, Krupińska Sylwia oraz Pieróg-Kotlarz Grażyna.

Prezes Chojecki zaprosił wszystkich obecnych na Opłatek Noworoczny dla Członków TMZM, który odbędzie się w dniu 11 stycznia 2019 roku, a także na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które zwołane zostało przez Zarząd Towarzystwa na dzień 16 marca 2019 r. Podczas poczęstunku wspominano tegoroczne wydarzenia z życia KŚT oraz dyskutowano o artystycznych planach na rok 2019.


Podobne tematy:
- Promocja „Albumu rękodzieła artystycznego i fotografii” twórców KŚT TMZM 
- Odznaczenia „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” wręczono członkom TMZM 
- XXIV posiedzenie Zarządu TMZM w dniu 06.12.2018 
- RAJD ROWEROWY „NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI"
- Wycieczka TMZM do Warszawy w 100-lecie Niepodległości Polski
- Pieczęć Zasług Obywatelskich - SIGILLUM MERITI CIVILIS 2018
- RAJD ROWEROWY „NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI" 
- Fenomenalna premiera "Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Mielcu
- Doroczne święto twórców Klubu Środowisk Twórczych TMZM
- Gala mieleckich organizacji pozarządowych PROMETEUSZ 2018
- XV Kongres Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego

- VIII Spotkanie Lotniczych Pokoleń – Mielec 2018, Gala Finałowa
- Przedstawiciele Zarządu TMZM na Gali 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu
-
RODO Ochrona danych osobowych w świetle zmieniających się przepisów
- XXI posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018 w dniu 28.06.2018
-
Rajd Rowerowy TMZM Śladami legionisty Jana Hajca
- Zabawa taneczna TMZM ZAKOŃCZENIE 2017 ROKU
-
Pieczęć Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis 2017
- Klub Środowisk Twórczych TMZM na Dniach Mielca 2017
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
 

  Copyright © 2006-2018 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII