TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec KŚT Mielec  TMZM Mielec INSPIRACJE, wystawa Klubu Środowisk Twórczych w Mielcu
To już 112 wystawa KŚT
24.11.2013

24 listopada 2013 roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu  zorganizowało doroczną Wystawę Klubu Środowisk Twórczych pt. INSPIRACJE w Sali Centrum Wystawienniczego Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Klub Środowisk Twórczych TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu istnieje już 32 lata. Działa bardzo prężnie i skupia w swoich szeregach około 80 osób. Są to rzeźbiarze, malarze, ludzie haftujący, wykonujący piękne kwiaty, ozdoby, reliefy, decaupage, witraże czy małą architekturę. Różnorodność zainteresowań pozwala na organizowanie ciekawych wystaw. Podczas niedzielnego wieczoru w Centrum Wystawienniczym Domu Kultury zaprezentowana została ta największa – sumująca działalność całego roku.

Wystawy przy okazji promocji tomików
- Ekspozycją prac o tematyce sakralno-świątecznej rozpoczęliśmy rok bieżący. Połączyliśmy ją z obchodami 150-lecia wybuchu powstania styczniowego. Długa zima była inspiracją do zaprezentowania twórczości związanej z tą porą roku, pod znamiennym tytułem „Zima artystów - ostatni akord”. Wernisaże wystaw odbyły się w Chorzelowie i Tuszymie. Jak co roku, w marcu, na naszych prezentacjach królowały kobiety w otoczeniu prac z kwiatami. Można było je oglądać w Grochowem i w Przecławiu – powiedziała Jadwiga Klaus, prezes Klubu Środowisk Twórczych w Mielcu.

Co miesiąc, w każdą pierwszą sobotę, przy okazji promocji tomików wierszy poetów z Grupy Literackiej „Słowo”, promowana była również twórczość artystów KŚT. W tym roku prezentowali się: Weronika Wiesława Górak, Grzegorz Cebula, Anna Kazana, Andrzej Bednarz, Zbigniew Maglecki, Tadeusz Płeszka, Józefa Kardyś, Anna Brąglewicz i Alicja Maria Korzeniewska.

Twórczość także na Dniach Mielca i Rozmaitościach Folkowych
11 maja 2013 roku na zaproszenie prezydenta Mielca, grupa twórców zaprezentowała swój dorobek artystyczny przed gośćmi z Niemiec i Węgier, którzy przybyli do Mielca w ramach Spotkania Miast Partnerskich z okazji Dnia Europy. - Z kolei 8 czerwca w Krakowie oglądaliśmy prace dyplomowe studentów ASP. W czerwcu uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach po okolicach Mielca i powiaty mieleckiego, których pokłosiem był zorganizowany performance fotograficzny z okazji III Ogólnopolskich Spotkań Lotniczych Pokoleń w Mielcu – relacjonowała Jadwiga Klaus.

W lipcu na wystawie pn. „Duchem, sercem, myślą” mieleccy artyści zaprezentowali swoją twórczość w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. - Pod koniec lata czekały na nas Lawendowe Pola, gdzie zorganizowany został plener dla naszych twórców. W sierpniu braliśmy udział w wystawie z okazji Dni Mielca i Rozmaitości Folkowych. W listopadzie miały miejsce dwie wystawy twórczości naszych artystów – jedna w Tuszymie „4 pory roku – jesień” i potem ta sama wystawa prezentowana była dla mieszkańców DPS w Mielcu – dodawała.

To już 112 wystawa KŚT…
Wystawa coroczna Klubu w SCK jest już 112 (w tym 79 wystaw indywidualnych) prezentacją artystycznego dorobku Klubu Środowisk Twórczych. Twórcy wielokrotnie zdobywali znaczące nagrody indywidualne. KŚT otrzymał również za działalność w 2012 roku nagrodę finansową Ministerstwa Kultury Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. – Zaprzyjaźniony z naszym klubem malarz, wykładowca Stan Bigda, powiedział kiedyś, że „amator to ten, których kocha” i nasi twórcy podpisują się pod tym hasłem poprzez swoją twórczość – podsumowała Jadwiga Klaus.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYSTAWY 
(fot. Janusz Kipa)

 
Zaproszenie na wystawę Klubu Środowisk Twórczych pt. INSPIRACJE
17.11.2013

Pozdrawiam Jadwiga Klaus


 
  Copyright © 2006-2013 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII