TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec KŚT Mielec  TMZM Mielec Laureatki Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego
Maria Kozioł z Tuszymy laureatką w dziedzinie działalności społecznej
08.03.2012

Obchody Dnia Kobiet są wyśmienitą okazją, aby właściwie ocenić i docenić wysiłek oraz zaangażowanie w życie społeczne kobiet aktywnych i przedsiębiorczych, dlatego właśnie podczas uroczystych obchodów tego ważnego święta, 8 marca 2012 r., wyróżniono te z nich, które swoją postawą, pracą i poświęceniem dają przykład właściwych zachowań prospołecznych, działają na rzecz społeczności lokalnej lub osiągnęły znaczący sukces w jednej z podstawowych dziedzin życia społecznego.

Spośród zgłoszonych kandydatek Kapituła Konkursowa wytypowała po jednej z każdej kategorii. Wyniki ogłosił Marcin Cieśla, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich, pełniący rolę Przewodniczącego Kapituły Konkursowej. Nagrodę, którą w konkursie były krajki, wręczał Andrzej Chrabąszcz, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Henryk Niedbała, Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego.

Laureatką Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego w dziedzinie działalności społecznej została Maria Kozioł z Tuszymy.
Laureatką Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego w dziedzinie nauki i oświaty została Maria Orłowska.
Laureatką Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego w dziedzinie kultury została Zofia Midura.
Laureatką Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego w dziedzinie zdrowia została Marzanna Nykiel.
Laureatką Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego w dziedzinie przedsiębiorczości została Anna Kolisz.

W tegorocznej edycji Konkursu „Być Kobietą” Nagrodę Specjalną Starosty Powiatu Mieleckiego „Za miłość do muzyki i wrażliwość, które uskrzydlają dusze, a w sercach tchną nadzieję” otrzymała Alicja Majewska - piosenkarka, która wraz z Włodzimierzem Korczem zaczarowała mielecką publiczność muzycznymi szlagierami.

Maria Kozioł, była nauczycielka i długoletnią dyrektorka Szkoły Podstawowej w Tuszymie (obecnie na zasłużonej emeryturze), już jako młoda pedagog angażowała się w pracę społeczną w Kole Gospodyń Wiejskich. Jest pomysłodawczynią turniejów sportowych, giełdy pomysłów, mikołajków, itp. imprez. Od lat włącza się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszymie, w Przecławiu i Mielcu. Jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu. Tworzy przepiękne kompozycje kwiatowe z bibuły oraz wykorzystuje technikę decoupage przy ozdabianiu butelek, płytek, drewna. Jej prace biorą udział na wystawach organizowanych przez KŚT i w gminnych przeglądach twórczości artystycznej. Maria Kozioł obdarowuje nimi swoich bliskich i znajomych.

Życzymy laureatce niegasnącej weny twórczej, zadowolenia z wykonywanej pracy, zdrowia oraz sukcesów podczas konkursów, wystaw i przeglądów.

Teresa Elżbieta Pyzik

  Copyright © 2006-2012 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII