TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
II SPOTKANIA LOTNICZYCH POKOLEŃ - Mielec 2012
31.08.2012

Pracownicy dawniej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego, a obecnie Polskich Zakładów Lotniczych, a także miłośnicy lotnictwa zgromadzili się na II Spotkaniach Lotniczych Pokoleń 31 sierpnia 2012 roku w DK SCK Mielec.

W ciągu ostatnich dni w Mielcu odbyło się kilka imprez o charakterze lotniczym. Odbywały się one przede wszystkim przy okazji Dni Mielca. Lotnictwo nie schodzi jednak z ust mielczan, a to za sprawą II Spotkań Lotniczych Pokoleń. Konferencja poświęcona historii i aktualnemu stanu lotnictwa w regionie, w piątek 31 sierpnia 2012 roku ściągnęła do sali widowiskowej Domu Kultury w mielcu wielu pasjonatów lotnictwa.

- Ponieważ jesteśmy śmiertelni, ostatecznie utracimy każdy talent, umiejętności i zdolności, jakie posiadamy. Każdą myśl, każde uczucie i piękny widok, każdą materialną rzecz, jaką mieliśmy. Chyba, że podzielimy się nimi. Jeżeli nie damy innym tego, co znamy i cenimy, to zginie nieodwołalne. Stąd te dzisiejsze, drugie Lotnicze Spotkania Pokoleń – wyjaśniała cel organizowania Spotkań Lotniczych Pokoleń prowadząca konferencję Maria Orłowska.

Po ubiegłorocznej konferencji, która odbywała się w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu, w tym roku bardzo silny nacisk postawiono na aktywizację społeczności regionu poprzez szereg konkursów o tematyce lotniczej. To konkursy literackie, fotograficzne, czy chociażby malarskie. Laureaci, którzy nazwani zostali też osobami czczącymi pamięć lotniczą, prezentowali się na scenie sali widowiskowej odbierając symboliczne nagrody z rąk Bogdana Ostrowskiego, dyrektora operacyjnego PZL Mielec, Janusza Chodorowskiego, prezydenta Mielca i Andrzeja Chrabąszcza, starosty powiatu mieleckiego.

Konferencja na której nie zabrakło wspomnień z historii mieleckiego lotnictwa, okraszona została też wystawami. Pierwsza ustawiona na Placu AK w centrum miasta prezentuje lotnicze firmy Mielca. W holu DK znalazła się też wystawa z okazji 66-lecia Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich. Nie zabrakło też wystawy modeli redukcyjnych szybowców, samolotów, śmigłowców oraz rakiet. Zainteresowaniem cieszył się z kolei symulator lotów, którym zaprezentował się Mielecki Portal Lotniczy "EPML Spotters".

Organizatorami II Spotkań Lotniczych Pokoleń było Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klub Miłośników Lotnictwa TMZM, Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Stowarzyszenie Sieć Porozumienia Lotniczego AVIA SPLOT i Stowarzyszenie Promocji Polskiego Lotnictwa.

ZOBACZ  
ZOBACZ Filmy ze spotkania

II SPOTKANIA LOTNICZYCH POKOLEŃ - Mielec 2012 cz.1


II SPOTKANIA LOTNICZYCH POKOLEŃ - Mielec 2012 cz.2


Tematy pokrewne:
- Konkursy "Drugiego Spotkania Lotniczych Pokoleń - Mielec - 2012"
-
Konkurs literacki Lotnicze wspomnienia moich najbliższych
- Spotkania Lotniczych Pokoleń - Mielec 2011

- Spotkania Lotniczych Pokoleń - Mielec 2011. ZOBACZ zdjęcia
- Konkursy 2011
  Copyright © 2006-2012 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII