TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Monitoring:
TMZM Mielec
TMZM Mielec 10.08.2008
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec  TMZM Mielec Hyde Park  TMZM Mielec Pożegnanie proboszcza.
skrypty php, skrypty JS, shout

   Ksiądz proboszcz Stanisław Jurek po 28 latach pracy w parafii na Starówce odszedł na emeryturę

28 lata był proboszczem parafii pw. św. Mateusza. W niedzielę, 10 sierpnia po raz ostatni przemówił do wiernych jako ich pasterz. Ksiądz prałat Stanisław Jurek odszedł na emeryturę. Podziękował wiernym, rozliczył swoje sukcesy i porażki, poprosił o wsparcie dla następcy, którym będzie ks. Janusz Kłeczek z Tarnowa. Ze wzruszeniem księdza proboszcza żegnali jego parafianie. W pamięci mielczan ksiądz Jurek pozostanie jako wspaniały kapłan i świetny gospodarz. W imieniu Czytelników Korso, którzy uhonorowali księdza Stanisława Jurka prestiżowym tytułem ,,Mielczanina Roku”, dziękujemy księdzu za wspaniałą pracę dla naszego środowiska i życzymy długich lat w zdrowiu.
 

- Wdzięcznymi bądźcie - zwrócił się do parafian zgromadzonych na uroczystej Mszy św. w niedzielę ks. dziekan Józef Mróz, żegnając odchodzącego na emeryturę proboszcza – ks. prałata Stanisława Jurka.
- Od 28 lat jest z nami – mówił – służąc ludziom swoim sercem. Dziękujmy Bogu za wielki dar, jakim była posługa prałata. Dziękujmy za dobroć, wielkość serca i kulturę ducha.
Ksiądz dziekan słowa pożegnania i życzenia dalszych łask bożych wypowiadał w imieniu J.E. ks. bp Wiktora Skworca i wszystkich księży z dekanatu Mielec Północ, a szczególnie księży z parafii św. Mateusza, którzy byli współcelebransami podczas sprawowania mszy św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Jurka.
Ksiądz prałat w homilii nawiązał do pierwszych chwil, gdy został mianowany przez ks. bp Jerzego Ablewicza proboszczem tutejszej parafii.

- W miarę sił starałem się wykorzystywać swoje talenty, które otrzymałem od Boga. Cieszę się, że udało mi się tę świątynię odnowić, ubogacić, że od 23 lat jest tu Chrystus w Wieczystej Adoracji, że obecnie nasz kościół otrzymał od Ojca Św. tytuł Bazyliki Mniejszej. Sprawy materialne były waszą zasługą, w mojej gestii leżały sprawy duchowe. Może nie zawsze wszystko mi się udawało i za to przepraszam Boga, ale cieszę się, że powstał kościół w Wojsławiu, że trwa budowa kościoła w Woli Mieleckiej, że z naszej parafii wyszło 16 kapłanów, kilka sióstr zakonnych, że jest wiele stowarzyszeń katolickich, duża grupa lektorów i ministrantów. Niestety, żalem napełnia mnie zagubienie się niektórych parafian i za nich będę się modlił.
Ksiądz prałat serdecznie dziękował wszystkim za życzliwość, za wszelkie dobro i wzruszająco podsumował: - Nie założyłem rodziny, to wy jesteście moją rodziną i dlatego zostaję z wami.
Następnie prosił o życzliwe przyjęcie nowego proboszcza ks. Janusza Kłeczka z Tarnowa, którego wprowadzenie nastąpi w przyszłą niedzielę.

Mszę św. ubogacił chór parafialny pod dyrekcją Małgorzaty Leśniak.
Następnie z wyrazami szacunku, wdzięczności zwracały się do ks. Jurka delegacje kół i stowarzyszeń katolickich, władz samorządowych miasta, powiatu i gminy, parlamentarzystów, młodzieży i dzieci, wręczając kwiaty.
Wzruszony ks. prałat serdecznie podziękował i po raz ostatni jako proboszcz, pobłogosławił wiernych


źródło www.korso.pl


  Copyright © 2006-2008 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII