TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 24 czerwca 2014 roku Zamek w Baranowie Sandomierskim gościł sympatyków lotnictwa
24.06.2014

Na zamku w Baranowie Sandomierskim w dniu 24 czerwca 2014 roku odbyło się spotkanie z firmami, jednostkami administracyjnymi wspierającymi działalność mieleckich lotniczych organizacji społecznych Organizatorem spotkania był Klub Miłośników Lotnictwa w Mielcu oraz Stowarzyszenie Promocji Polskiego Lotnictwa PROMLOT. Józef Roguz prezes Klubu Miłośników Lotnictwa powitał zaproszonych gości oraz przedstawił program spotkania.


W sierpniu 2013 roku podczas III Spotkań Lotniczych Pokoleń Józef Oleksiak i Stanisław Stachura zostali wyróżnieni nagrodą Dedal.  Podczas spotkania w Baranowie Sandomierskim uroczyście otrzymali statuetki Dedala z rąk Joanny Rębisz i Marty Górak-Kopeć. Sylwetki wyróżnionych przypomniał prezes SIMP Włodzimierz Adamski.
 

Wyróżnienie Dedal przyznane Mariuszowi Błędowskiemu za całokształt działalności w minionym 25-leciu, a głównie za udział w utworzeniu SSE Mielec i wspierania procesu powstawania w niej nowych firm i miejsc pracy, w imieniu wyróżnionego odebrał Krzysztof Ślęzak.

W czasie spotkania uczestnicy, wysłuchali referatów Kazimierza Szaniawskiego "Przegląd społecznej działalności lotniczej w Mielcu w minionym 25-leciu", Krzysztofa Ślęzaka "Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC", Zdzisława Klonowskiego "Wspieranie przedsiębiorczości, Mielecki Park Przemysłowy, Inkubator Nowych Technologii In-Tech".

Joanna Rębisz, podziękowała organizatorom spotkania za dotychczasową owocną działalność, wręczyła list gratulacyjny od marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, w którym czytamy:
- "Gratuluję ciekawej i ważnej inicjatywy, która wpisuje się w działalność samorządu województwa dotyczącą wspierania i promocji - zarówno przemysłu lotniczego, jak i szeroko rozumianych tradycji lotniczych naszego regionu. Takie przedsięwzięcia pielęgnują i i przypominają o naszym historycznym dziedzictwie, jakim jest lotnictwo, które wyróżnia Podkarpacie na tle innych województw w kraju i na świecie, dlatego serdecznie dziękuję  za organizacje tego spotkania.
Niezwykle cenna jest również możliwość debaty, w której biorą udział osoby z różnych środowisk i instytucji zaangażowanych w kwestie dotyczące lotnictwa. Przemysł lotniczy to niewątpliwy atut Podkarpacia, stanowiący o jego potencjale i będący motorem napędzającym rozwój gospodarczy regionu. Wszelkie inicjatywy tworzące płaszczyznę debaty w tym obszarze są cenne i wspierają rozwój tej branży.
Za Panów pośrednictwem gratuluję serdecznie osobom nagrodzonym statuetką DEDALA, życząc im wielu sukcesów w życiu zawodowymi osobistym.
Raz jeszcze dziękuję za zaproszenie, przesyłam serdeczne pozdrowienia dla uczestników spotkania."

Głównym celem spotkania było podziękowanie sponsorom: prezesom firm, instytucjom, samorządom i organizacjom gospodarczym, którzy udzielili pomocy i wsparcia finansowego dla organizowanych przez organizacje lotnicze spotkań związanych z ludźmi i lotnictwem w powiecie mieleckim.

Na spotkaniu przybyli również Janusz Chodorowski prezydent miasta Mielca, Marta Górek-Kopeć  Dyrektor Personalny PZL Mielec, Marta Górak-Kopeć Dyrektor Personalny PZL Mielec, Zdzisław Nowakowski Dyrektor CKPiN w Mielcu, prezesi firm lotniczych i zaproszeni goście.


fot. Zbigniew Wicherski,


Spotkanie sympatyków lotnictwa część 1, Baranów Sandomierski 24.06.2014
link do filmu: http://youtu.be/9mp1pgla0LU
Nagranie wideo: Zbigniew Wicherski


Spotkanie sympatyków lotnictwa część 2, Baranów Sandomierski 24.06.2014
link do filmu: http://youtu.be/jJ8PKB5NokQ
Nagranie wideo: Zbigniew Wicherski


Podobne tematy:
- II edycja konkursu „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych
- Zaproszenie na "Mieleckie Zapiski15-16. Rocznik Ziemi Mieleckiej 2012-2013"
- "Mieleckie Zapiski 15-16. Rocznik Ziemi Mieleckiej 2012-2013", promocja publikacji
  Copyright © 2006-2014 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII