TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 11
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności 2023  TMZM Mielec  Wernisaż wystawy malarstwa Haliny Wąsik Podążając za pięknem
Galeria Ośrodka Kultury w Chorzelowie.
07.09.2023

7 września 2023 roku w galerii Ośrodka Kultury w Chorzelowie otwarto wystawę malarstwa Haliny Wąsik pt. „Podążając za pięknem”. Na wernisażu bardzo licznie zjawili się bliscy i znajomi artystki, a także przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń.


link: https://wicherski1.blogspot.com
 

czytaj więcej na FB

Znak do rozpoczęcia wernisażu dała Gabriela Białek, solistka ZPiT „Chorzelowiacy”, która ludowymi przyśpiewkami nawiązała do pejzaży i krajobrazów malowanych przez Halinę Wąsik.

Następnie postać artystki przedstawił Damian Małek, dyrektor SOKiS.
– Halina Wąsik to rodowita mielczanka. Jej wykształcenie oraz życie zawodowe nigdy nie były związane z twórczością artystyczną, natomiast w wolnym czasie zawsze coś tworzyła. Początkowo było to haftowanie, później decoupage oraz przywracanie nowego blasku starym przedmiotom i meblom. Jednak jej największą pasją stało się malarstwo, którym na dobre zajęła się na emeryturze. Eksperymentowała z różnymi technikami, ale to malowanie farbami akwarelowymi i olejnymi daje jej najwięcej satysfakcji. Inspiracją dla artystki jest otaczająca rzeczywistość: piękno przyrody, architektura i człowiek. Zawsze bazuje na ocenie swoich najbliższych, którzy są dla niej ogromnym wsparciem w tym co robi. W swoją twórczość angażuje całe swoje serce i czerpie z tego największą przyjemność.

– Dziękuję organizatorom za przygotowanie tej wystawy i wszystkim, którzy ciągle mnie mobilizują, abym dalej malowała. Dziękuje Wam wszystkim ze przybiliście na dzisiejszy wernisaż, i za to, że poświęciliście swój czas i mieliście ochotę być dzisiaj ze mną. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu i jest to dla mnie większa wartość, niż te obrazy, które dziś możemy oglądać – zwróciła się do zebranych Halina Wąsik.

Na wystawie artystka zaprezentuje 35 obrazów wykonanych w technice akwareli i oleju na płótnie opartych na malarstwie przedstawiającym pejzaże, postacie i otaczający nas świat.

Zarówno wykształcenie jak i życie zawodowe Haliny Wąsik nigdy nie było związane z twórczością artystyczną. Natomiast w wolnym czasie zawsze coś tworzyła. Początkowo było to haftowanie. Później decoupage oraz przywracanie nowego blasku starym przedmiotom i meblom. Z czasem jednak jej największą pasją stało się malarstwo.

Eksperymentowała z różnymi technikami, ale to malowanie farbami akwarelowymi i olejnymi daje jej najwięcej satysfakcji. Inspiracją dla artystki jest otaczająca rzeczywistość - piękna przyroda, architektura i człowiek. Zawsze bazuje na ocenie swoich najbliższych, którzy są dla niej ogromnym wsparciem w tym co robi. W swoją twórczość angażuje całe swoje serce i czerpie z tego największą przyjemność.

Halina Wąsik od 2017 roku jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. Aktywnie uczestniczy w plenerach i wystawach.

Za wykonane poplenerowe obrazy otrzymała nagrody w tym m. in. I miejsce w IV Przeglądzie Kultury Mieleckiej „Z Nurtem Wisłoki: w Gminie Czermin, I miejsce w VI Przeglądzie Twórczości „Z Nurtem Wisłoki” w Gminie Wadowice Górne, I miejsce w VII Przeglądzie Twórczości „Z Nurtem Wisłoki” w Gminie Borowa.

Główną nagrodę uzyskała również na XV Wojewódzkiej wystawie malarstwa nieprofesjonalnego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w 2021r za obraz „Zachód słońca w Wenecji”. Brała udział w wystawach malarskich w Mielcu, Grochowem, Połańcu, Wadowicach Dolnych, Przecławiu, Czerminie, Rudniku, Chorzelowie, Borowej, Rzeszowie i Paryżu.

Wystawę oglądać można będzie do 30 września 2023 roku.


Podobne tematy:
- Tu wszędzie jest moja ojczyzna, wystawa KŚT w Wadowicach Górnych
- Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków TMZM 2022 roku
- XII Spotkanie Lotniczych Pokoleń - Mielec 2022
- VII przegląd KŚT „Z nurtem Wisłoki” – Gmina Borowa 2022
- Warsztaty ceramiczne KŚT - Nie święci garnki lepią
- Twórcy Klubu Środowisk Twórczych w Kielcach
- Odznaczenia „Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis” 2021
- Światełko pamięci 2021 dla zmarłych pilotów, poetów, artystów i członków TMZM
- Jubileuszowa Gala z okazji 40-lecia Klubu Środowisk Twórczych TMZM
- XI Spotkanie Lotniczych Pokoleń Mielec 2021 z jubileuszem XX-lecia KML
- Uroczysta Gala z okazji 55-lecia TMZM, PZO Sigillum Meriti Civilis 2019
- Finał VI Pleneru „Z nurtem Wisłoki” – Gmina Wadowice Górne 2020

  Copyright © 2006-2023 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII