TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Wycieczka plenerowa TMZM "TATRZAŃSKI PARK NARODOWY– ZAKOPANE – KRAKÓW"
130 Rocznica patrona TMZM Władysława Szafera, Cmentarz Rakowicki
05.06.2016
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Sekcja Turystyczna przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego O/M Mielec zorganizowali dla członków Klubu Środowisk Twórczych, Grupy Literackiej „Słowo’’, Klubu Miłośników Lotnictwa wycieczkę plenerową TATRZAŃSKI PARK NARODOWY– ZAKOPANE – KRAKÓW w 130 Rocznicę patrona TMZM Władysława Szafera w dniach 4 – 5 czerwca 2016 roku.

Wycieczkę rozpoczęliśmy z parkingu na Palenicy Białczańskiej. Bryczkami udaliśmy się w kierunku Morskiego Oka, mijając po drodze Wodogrzmoty Mickiewicza, nazwane tak na cześć największego poety polskiego romantyzmu. Na polanie we Włosienicy zakończyliśmy jazdę bryczkami i pieszo dotarliśmy do Morskiego Oka. Po kamiennych schodkach zeszliśmy na brzeg jeziora, które ma 35 ha powierzchni, 860 m długości, 566 m szerokości i 50 m głębokości. Następnie bryczkami zjechaliśmy na Palenicę. Wieczorem odbył się wieczorek taneczny i grill.

Drugiego dnia udaliśmy się do Sanktuarium na Krzeptówkach. Po mszy świętej zobaczyliśmy piękny ołtarz zbudowany przez górali na cześć pielgrzymki Ojca św. do Zakopanego 6 czerwca 1997 roku.

Następnie pojechaliśmy do Krakowa  na Cmentarz Rakowicki oddać hołd patronowi TMZM Władysławowi Szaferowi, w 130. rocznicę urodzin. Kwiaty i znicze na grobie złożyła delegacja Zarządu TMZM : Jadwiga Klaus, Janusz Chojecki, Janusz Wyzina i Janusz Grdeń.

Później jedna grupa udała się do Akademii Sztuk Pięknych i do teatru na sztukę, a druga grupa na zwiedzanie zabytków Krakowa i rejs statkiem po Wiśle.

W godzinach wieczornych udaliśmy się w drogę powrotną do Mielca.


 

  Copyright © 2006-2016 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII