TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec „FASCYNACJE” WYSTAWA malarstwa i rysunku MARZENY SASOR ze Złotnik

Najchętniej podejmowaną przez nią tematyką są portrety oraz sceny z życia kozaczyzny
24.11.2015

24 listopada 2015 roku w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Marzeny Sasor, malarki ze Złotnik pt. „Fascynacje”.

1

Wśród przybyłych na otwarcie gości byli m.in. Wojt Gminy Mielec Józef Piątek, radny wsi Złotniki Kazimierz Kumorek oraz sołtys wsi Złotniki Zofia Załucka.

Wystawę otwarła dyrektor Ośrodka Kultury w Chorzelowie Dorota Kieraś–Jędrychowska. Przedstawiła zgromadzonym postać bohaterki wieczoru – malarki Marzeny Sasor oraz podziękowała za przybycie licznie zgromadzonej publiczności: rodzinie, przyjaciołom oraz miłośnikom sztuk plastycznych.

Następnie sama artystka opowiedziała o swojej przygodzie z malarstwem oraz o fascynacji tematami podejmowanymi w obrazach i rysunkach.

Wystawę „Fascynacje” obejrzeć można do 10 grudnia 2015 r.

MARZENA SASOR
Mieszka w Złotnikach. Ukończyła mieleckie liceum w Zespole Szkół Budowlanych. Po zakończeniu szkoły czas wolny spędzała rysując, nie tylko ołówkiem, ale też węglem, kredkami, a także długopisem. Bardzo szybko hobby to przerodziło się w jej pasję i stało się ważną częścią życia artystki. Z czasem, poszukując nowych środków wyrazu, odkryła farby olejne, które otworzyły przed nią wiele możliwości. Będąc samoukiem każdy obraz traktuje jak nowe wyzwanie i lekcję. Największą radość w malowaniu sprawiają pani Marzenie uzyskiwane efekty, a każdy postęp daje ogromną satysfakcję. Inspiracje czerpie z wielu dziedzin, m.in. z polskiego malarstwa XIX-wiecznego, literatury i muzyki współczesnej, jak również dawnych pieśni. W swoich obrazach artystka przelewa na płótno swoje fascynacje i zainteresowania. Najchętniej podejmowaną przez artystkę tematyką są portrety oraz sceny z życia kozaczyzny.

Jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu i uczestniczy w wystawach organizowanych przez klub.

Wystawa “Fascynacje” jest pierwszą indywidualną prezentacją prac malarskich i rysunkowych Marzeny Sasor.

Tekst:


ZOBACZ zdjęcia z wystawy


  Copyright © 2006-2015 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII