TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Monitoring:
TMZM Mielec
TMZM Mielec 16.08.2008
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec  TMZM Mielec Hyde Park  TMZM Mielec Starówka powitała nowego proboszcza ks. Janusza Kłęczka.
skrypty php, skrypty JS, shout

   Ksiądz Janusz Kłęczek objął probostwo w najstarszej mieleckiej parafii.

Biskup Wiktor Skworc mianował 16 sierpnia 2008 roku nowym proboszczem parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty ks. mgr. Janusza Kłeczka pełniącego dotychczas funkcję dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Podczas uroczystej Mszy św. w niedzielę wprowadzenia nowego proboszcza dokonał ks. dziekan Józef Mróz w obecności ks. prałata Stanisława Jurka, księży, ministrantów, lektorów i wiernych z tutejszej parafii.

Niech Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza i św. Mateusz niech wypraszają wszelkie potrzebne łaski. Przyjmij obowiązki w tej param' jako nauczyciel i pasterz wszystkich wiernych - powiedział ks. dziekan.

Jeszcze raz w imieniu ks. biskupa i swoim podziękował ustępującemu proboszczowi za dwadzieścia osiem lat gorliwej i sumiennej pracy duszpasterskiej, za dziesięć lat pełnienia funkcji dziekana Dekanatu Mielec - Północ i za uczynienie z tej świątyni centrum życia duchowego.

Ks. prałat Stanisław Jurek przekazał nowemu proboszczowi klucze od kościoła i wszystkich budynków parafialnych. Wówczas ks. dziekan zwrócił się do księdza proboszcza :
- Jesteś drogi bracie wyznaczony na pasterza tej parafii. Troszcz się o to, aby wspólnota parafialna łączyła się wokół tego ołtarza. Delegacja parafialna składająca się z dorosłych, młodzieży i dzieci powitała proboszcza w imieniu wiernych, wręczając kwiaty. W homilii ks. proboszcz nawiązał do Ewangelii wg św. Mateusza, podkreślając, że bezustannie będzie prosił Chrystusa, by pomógł całej wspólnocie parafialnej we wszystkich zamiarach i przedsięwzięciach.
- Nasza parafia niech będzie naszym wspólnym domem. Jestem pod wrażeniem tego, co tu zastałem i chciałbym, aby dalsza praca była kontynuacją działań mojego poprzednika. Niech nie będzie tu ludzi obojętnych na sprawy drugiego człowieka, na to co dzieje się w parafii i wmieście, w którym żyjemy. Miejmy otwarte serca i traktujmy się z życzliwością. Dbajcie zwłaszcza o jakość waszego życia rodzinnego, bo jakie rodziny - taka parana. Następnie na ręce ks. dziekana ks. proboszcz złożył wyznanie wiary i słowa posłuszeństwa. Mszę św. ubogacił chór parafialny pod dyrekcją Małgorzaty Leśniak.
 


Na zakończenie delegacja władz samorządowych i powiatowych na czele z parlamentarzystami Krystyną Skowrońską i Krzysztofem Popiołkiem złożyła życzenia i wręczyła kwiaty ks. proboszczowi i raz jeszcze podziękowała ks. prałatowi za wiele wspólnie spędzonych lat.

Życiorys
Ks. Janusz Kłęczek urodził się 30 października 1964 roku w Dębicy i tam też ukończył szkołę średnią. W 1984 roku wstąpił do WSD w Tarnowie. Został wyświęcony na kapłana 2 czerwca 1990 roku. Do 1994 roku pracował w parafii w Limanowej, następnie od 1994 roku do 2000 w parafii MBNP w Mielcu. W 1999 roku został dyrektorem duszpasterstwa małżeństw i rodzin w diecezji tarnowskiej. Tematem jego pracy magisterskiej był kontakt pomocny według Gerarda Egana. Kolekcjonuje ikony i figurki. Z sanktuariów maryjnych, w których był, przywozi figurki Matki Bożej. Wolny czas spędza przy muzyce z lat 70 i 80, lub czytając dzieła Dostojewskiego, które jest jego ulubionym pisarzem. W biblioteczce wiele miejsca zajmują książki poświęcone problematyce małżeńskiej i rodzinnej.

źródło www.korso.pl


  Copyright © 2006-2008 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII