TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Monitoring:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec  TMZM Mielec Hyde Park  TMZM Mielec Miasto, a utrzymanie tradycji lotniczych
skrypty php, skrypty JS, shout

Nadeszły ciężkie czasy dla działalności Aeroklubów
17.02.2010
Poczułem się dziwnie, kiedy czytając w „Korso” z 5 stycznia 2010 artykuł pt. „Satysfakcja Prezydenta” nie znalazłem w wydatkach miasta pozycji dla Aeroklubu Mieleckiego im Braci Działowskich. Zdziwiłem się jeszcze bardziej, gdy w wydaniu okolicznościowym „Mielczanin” przeczytałem tytuł „Uratowaliśmy lotniczy charakter Mielca” i hasło „Mielec.pl. Tu rozwijają się skrzydła”. Nie wiem czy jest to żart, obłuda, czy początek przedwyborczej kampanii samorządowej, gdyż fakty są zupełnie inne. Prawdą jest, że PZL został sprzedany amerykańskiej firmie Sikorsky i dzięki temu Mielczanie mają więcej stanowisk pracy, ale fakty zaprzeczają, aby miasto wspomagało, a tym bardziej ratowało resztki mieleckiego lotnictwa. Do resztek mieleckiego lotnictwa należy Aeroklub, którego Miasto nie tylko nie wspomaga, ale wręcz utrudnia działalność lotniczą. Niedowiarkom polecam pójść na lotnisko i zobaczyć wysoki płot odgradzający pole wzlotów od hangaru Aeroklubu, co uniemożliwia całkowicie działalność Aeroklubu. Stało się to w czasie, kiedy współwłaścicielem lotniska zostało miasto. Wcześniej Aeroklub miał nieograniczony dostęp do lotniska, a przecież od początku swej działalności Aeroklub zasiedział część lotniska na którym działa. Wydaje mi się wręcz niesmaczne, kiedy dla celów propagandowych używa się haseł, jak z epoki PRL, nie zgodnych ze stanem faktycznym.

Zastanawiam się, co się dzieje, że miasto utrudnia działalność tak zasłużonego dla rozwoju Mielca Aeroklubu im Braci Działowskich. Dziwię się, że nie liczy się to, że Aeroklub zrzesza w sobie ludzi ogarniętych pasją lotniczą. Ludzi, którzy swym działaniem wychowują młodzież w sportach lotniczych. Rozpowszechniają lotnicze tradycje Mielca, nie mówiąc o ogromnych sukcesach Aeroklubu w wyszkoleniu wielu pilotów, którzy rozsławiali Mieleckie Skrzydła na całym świecie. Nie rozumiem, dlaczego Aeroklub musi walczyć z miastem o własną egzystencję. W tym wypadku nie chodzi nawet o pomoc, ale zwykłą życzliwość władz miasta, do działalności Aeroklubu.

Nadeszły ciężkie czasy dla działalności Aeroklubów w całej Polsce. W czasach kiedy liczy się tylko pieniądz, trudno jest na działalność kosztownych sportów lotniczych. Przekłada się to, że mijają czasy, kiedy polscy piloci bili światowe rekordy. A szkoda, bo lotnictwo jest naszą narodową predyspozycją, tak w konstrukcjach lotniczych, jak i sporcie.

Kiedy popuszczam wodze fantazji zastanawiam się, co by było, gdyby na przykład Wrocław miał tradycje lotnicze Mielca. Po tym jak władze Wrocławia pomagają podobnym organizacjom, domyślam się, że Aeroklub Wrocławski byłby priorytetem w działalności miasta. Popuściłem sobie wodze fantazji, ale nie szkodzi. Pozostaję z nadzieją, że moja fantazja zamieni się w Mielcu na rzeczywistość.

Teofil Lenartowicz


  Copyright © 2006-2010 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII