TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Monitoring:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec  TMZM Mielec Mielecka kultura  TMZM Mielec Remont ul. Kościuszki zakończony
Rewitalizacja mieleckiej starówki
 02-08-2012

Zakończył się długo wyczekiwany, kompleksowy remont jednej z najstarszych ulic w mieście. Ulica zyskała nową jakość – praktycznie w całości pokryta została odnowioną kostką brukową. – Przynajmniej jeden remont się skończył, bo momentami to już nigdzie wjechać się nie dało – przyznaje jeden ze starszych przechodniów.


Remont ulicy Kościuszki w Mielcu był inwestycją co najmniej długo wyczekiwaną przez mielczan. Budził też sporo wątpliwości: była dyskusja na temat nowego wyglądu tej drogi – czy ponownie ułożona ma być kostka oddająca zabytkowy charakter drogi, czy może warto odmłodzić ten odcinek nowym asfaltem. Problemem był też brak parkingów wzdłuż drogi, a w konsekwencji liczne mandaty i poirytowanie kierowców. W końcu była też kwestia przebudowania sieci doprowadzającej energię elektryczną do zabudowań. Tego wykonać się nie udało, bo mieszkańcy nie zgadzali się na tę operację – musieliby pokryć koszty przebudowy przyłączy do tej sieci na własnych posesjach.

Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku magistrat ogłosił przetarg na wykonanie remontu ulicy Kościuszki. Po wyłonieniu wykonawcy, którym została firma Kalbruk, prace ruszyły. I tu znów nie brakowało wątpliwości. Mieszkańcy zgłaszali, że te prace idą zbyt wolno. Skończyło się nadejściem zimy i pozostawieniem ul. Kościuszki w kiepskim stanie technicznym – ściągnięta była nawierzchnia, pojawiło się sporo nierówności. Prace na dobre wznowione zostały dopiero wiosną tego roku. W połowie maja wykonawca zdecydował się na czasowe ograniczenia ruchu. Docelowo droga została zamknięta.

Jeszcze w lipcu tego roku ruch na dobrą sprawę został przywrócony. Kierowcy już wcześniej poruszali się na odcinku od ul. Narutowicza do Wojsławskiej. Teraz odnowiona kostka brukowa pojawiła się już przy samej Bazylice mniszej i kierowcy ulicą Kościelną mogli dojechać praktycznie do samego Rynku. Minęło kilkanaście dni i odnowiony bruk połączył się z kostką przy ul. Mickiewicza i samym Rynkiem. Firma Kalbruk właśnie zdjęła zakazy ruchu, utrudnienia dobiegły końca i trakt jest w pełni przejezdny.

– Przynajmniej jeden remont się skończył, bo momentami to już nigdzie wjechać się nie dało – przyznaje jeden ze starszych przechodniów. Mielczanin szczególnie chwali utworzenie nowych miejsc parkingowych w ciągu ul. Kościuszki. – Parkingów wyjątkowo tutaj brakowało, panowała jedna wielka samowolka. Teraz może jakoś to będzie funkcjonować – dodaje.

Ulica Kościuszki jest drogą powiatową, ale jej przebudowę prowadził Urząd Miejski w Mielcu. Magistrat przejął zarząd nad ulicą Kościuszki do końca 2016 roku, w ten sposób umożliwił wpisanie przebudowy tej drogi do programu rewitalizacji mieleckiej starówki. Remont ulicy Kościuszki na realizowanym odcinku pochłonął ponad 1 milion 800 tysięcy złotych. Cały program rewitalizacji starówki, dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej, opiewa na około 10 milionów złotych. Prace udało się zakończyć na blisko miesiąc przed czasem.

Hej Mielec

  Copyright © 2006-2011 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII