TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
Finisaż wystawy członków Klubu Środowisk Twórczych
30.10.2012

43 członków Klubu Środowisk Twórczych przy TMZM w Mielcu prezentowało swoje prace na dorocznej wystawie w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Przez kilkanaście październikowych dni Klub Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej w Centrum Wystawienniczo Promocyjnym prezentował prace, będące wyborem i podsumowaniem działalności KŚT w minionym sezonie artystycznym.

W wystawie udział wzięło 43 członków Klubu. Jadwiga Klaus, prezes KŚT dodaje jednak, że to nie wszyscy twórcy zrzeszeni w Klubie, niektórzy nie mogli wystawić swoich prac z różnych przyczyn losowych. Ale było co oglądać. Zaskakiwała różnorodność prac. Od kilku rodzajów malarstwa przez fotografię, rzeźbę, witraże, koronki, kompozycje kwiatowe po model architektoniczny, hafty i nawet ozdoby świąteczne. Co ważne – zdecydowana większość twórców mieleckiego KŚT to samoucy.

- Wielcy twórcy tacy jak Picasso i Kandinsky byli zdania, że artyści formalnie wytrenowani zostali zepsuci przez edukację. Natomiast sztukę samouków uważali za potencjalnie czystszą, odważniejszą i po prostu lepszą. Warto mieć to na uwadze oglądając prace zgromadzone na tegorocznej wystawie Klubu Środowisk Twórczych – zauważał Stan Bigda, artysta malarz z Mielca, który ma na koncie wystawy także poza granicami kraju.

Wystawa to także podsumowanie już 31 roku działalności KŚT. - Twórcy aktywnie uczestniczyli w wystawach zbiorowych, indywidualnych, plenerach, spotkaniach - podkreśla Jadwiga Klaus. A skoro to podsumowanie, to finisaż wystawy był także okazją do podziękowań. KŚT dziękowało za pomoc Samorządowemu Centrum Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, władzom miasta i powiatu, zaprzyjaźnionym ośrodkom kultury z powiatu, Zespołowi Szkół Technicznych, zaprzyjaźnionym organizacjom.

Podczas finisażu, który odbył się 30 października 2012 roku, senator Władysław Ortyl wręczał członkom KŚT Mielec: Stanisławowi Czarneckiemu, Józefie Krzak, Stanisławowi Mitykowi, odznaczenia  "Zasłużony dla Kultury Polskiej" nadane przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.

Finisaż był też kolejną okazją by twórcy mogli się spotkać i ze sobą rozmawiać. A imprezę urozmaicił występ zespołu tańca współczesnego Flamingi z SCK Mielec.

źródło: HejMielec

  Copyright © 2006-2012 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII