TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
Odsłonięcie obelisku pilota Bogusława "Bodka" Mrozka w Tuszowie Narodowym
16.11.2014

Na lądowisku w Tuszowie Narodowym odsłonięto i poświęcono obelisk honorujący pilota majora Bogusława „Bodka” Mrozka. Ceremonia odbyła się 16 listopada 2014 r. w przeddzień pierwszej rocznicy tragicznej śmierci pilota.

16 listopada 2014 roku na terenie Aeroklubu w Tuszowie Narodowym odbyło się uroczyste odsłonięcie obelisku upamiętniającego założyciela tamtejszego Stowarzyszenia Awiatycznego Bogusława „Bodka” Mrozka. Obelisk powstał z inicjatywy braci lotniczej, aby uwiecznić pamięć o tragicznie zmarłym pilocie doświadczalnym, założycielu Stowarzyszenia Awiatycznego Tuszów Narodowy, instruktora i społecznika.

Uroczystość była okazją do wspomnień i uhonorowaniem zasług majora. Zgromadziła rodzinę, przyjaciół i sympatyków tuszowskiego aeroklubu. Uroczystości poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym.

Ceremonia odsłonięcia odbyła się w przeddzień pierwszej rocznicy śmierci majora Bogusława Mrozka. „Bodek” zginął tragicznie 17 listopada 2013 roku na lotnisku w Turbi wykonując oblot nietypowego szybowca Bekas-N.

W rocznicę tragicznej śmierci zebraliśmy się tutaj, aby oddać cześć naszemu koledze Bogusławowi Mrozkowi. Grupa przyjaciół ufundowała ten obelisk, aby upamiętnić przyjaciela, lotnika, społecznika, wyjątkowego człowieka w miejscu, które on stworzył i ożywił. Obelisk jest wdzięcznością za poświęcenie własnego czasu, a często też własnych środków materialnych na zorganizowanie i rozwój tego pięknego miejsca. Historia Stowarzyszenia Awiatycznego Tuszów Narodowy jest historią jego życia. – mówił Zdzisław Siekierda, sekretarz aeroklubu.

Podczas uroczystości Józef Roguz, Zbigniew Wicherski przedstawiciele Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu oraz Kazimierz Szaniawski prezes Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa PROMLOT przekazali rodzinie Bogusława Mrozka Statuetkę DEDALA przyznaną podczas IV Spotkań Lotniczych Pokoleń w Mielcu.


Stowarzyszenie Awiatyczne w Tuszowie Narodowym powstało w styczniu 2009 roku. Jego inicjatorami byli Bogusław Mrozek i Jacek Graniczka. Po tragicznych wydarzeniach sprzed roku, w grudniu 2013 roku zmieniło nazwę honorując swojego założyciela na AEROKLUB im. Bogusława "BODKA" Mrozka w Tuszowie Narodowym. 


link do filmu: http://youtu.be/UxhdvDmRElY


info, foto, film: Zbigniew Wicherski

Podobne tematy:
- II edycja konkursu „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych
- Zaproszenie na "Mieleckie Zapiski15-16. Rocznik Ziemi Mieleckiej 2012-2013"
- "Mieleckie Zapiski 15-16. Rocznik Ziemi Mieleckiej 2012-2013", promocja publikacji
  Copyright © 2006-2014 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII