TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 11
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności 2023  TMZM Mielec Wernisaż wystawy Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Moje życiowe pasje”
malarstwo, makrame, quilling, origami, japoński haft temari, grafikę komputerową, fotografie
07.03.2023

7 marca 2023 roku w Galerii SOKiS w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy twórczości Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Moje życiowe pasje”. Artystka Klubu Środowisk Twórczych TMZM niezwykle wszechstronna, sięgająca po wiele różnorodnych technik twórczych.


Wernisaż wystawy otworzył Damian Małek, Dyrektor SOKiS, który przywitał wszystkich zebranych, a także przedstawił postać artystki – Jest nam niezwykle miło, że w przeddzień Wyjątkowego Dnia Kobiet możemy otworzyć wystawę wyjątkowej twórczyni, która łączy dwa przeciwstawne bieguny. Jej wykształcenie inżynieryjne oraz praca zawodowa wskazuje, że jest umysłem ścisłym, jednak jej dorobek, który mogliśmy oglądać podczas poprzednich wystaw oraz dzisiaj przekonuje nas, że posiada artystyczną duszę. Pani Grażyna dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Następnie uzyskała tytuł mgr inż. Budownictwa i Studiów Pedagogicznych Nauk Ścisłych. W roli nauczyciela przez ponad 35 lat pomagała doskonalić swoim uczniom ich zdolności i rozwijać ich pasje. Po przejściu na emeryturę postanowiła oddać się sztuce. Twórczynię interesuje wiele form artystycznych od fotografii poprzez rysunek, malarstwo po rękodzieło. Lubi odkrywać nowe techniki i eksperymentować stosując różne materiały, narzędzia i metody pracy. Pasjonują Ją również programy graficzne. Tematem jej prac są dzieła architektoniczne, pejzaże, flora, fauna, a efektami swojej twórczości obdarowuję rodzinę i znajomych w Polsce i poza jej granicami – powiedział.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na zorganizowanie tej wystaw oraz dziękuję pracownikom Ośrodka Kultury za jej przygotowanie. Ja ograniczyłam się tylko do przekazania swoich prac, a dziś przyszłam tu ze swoją własną osobą oraz z własną urodą stosowną do wieku.

Witam Was już po raz kolejny i dziękuję, że przybyliście na tą wystawę, na której chciałam zaprezentować swoje nowe prace, których motywem przewodnim w większości jest tematyka morska. Brakuje tu tylko kolażu i haftu krzyżykowego, ale te techniki jeśli się uda, postaram się zaprezentować na kolejnej prezentacji. W swojej amatorskiej twórczości odkrywam wciąż nowe tajniki sztuki, pogłębiam swoją wiedzę czytam, słucham i biorę udział w wielu szkoleniach, warsztatach, wykładach i próbuję to wykorzystywać. Kocham to co robię, bo oprócz tego, że tworzę i mogę dzielić się tym z innymi, to również odpoczywam.

Zapraszam serdecznie do oglądania wszystkiego, a jeśli będziecie mieli jakieś pytania z przyjemnością na nie odpowiem. Chciałam również pokazać że, grafika komputerowa we mnie siedzi i przygotowałam dla Was, na zbliżające się święta, specjalne zaproszenia, które mogą być inspiracją do wykonania własnych
– zwróciła się do zebranych Grażyna Pieróg-Kotlarz.link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/2023/03/wernisaz-wystawy-grazyna-pierog-kotlarz.html#more

W imieniu członków Klubu Środowisk Twórczych TMZM słowa uznania dla Pani Grażyny przekazał Zbigniew Wicherski, Radny Gminy Mielec. Otwarcie wystawy było również okazją do pogratulowania artystce dotychczasowej działalności przez bliskich i znajomych. 

Wernisaż był również okazją do złożenia życzeń wszystkim Paniom.

Spotkanie zawierało także ludowe akcenty, a to za sprawą Solistek ZPiT „Chorzelowiacy” Gabrieli Białek, Kingi Budak oraz Gabrieli Ciemiengi, które wykonały kilka przyśpiewek.


Na wystawie, która czynna będzie do 31 marca 2023 roku, obejrzeć można liczne techniki twórcze stosowane przez Artystkę w tym między innymi malarstwo, makrame, quilling, origami, japoński haft temari, grafikę komputerową, fotografie, szydełkowanieh


Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=zn2R2cKu_EA


Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec zaprasza na wernisaż wystawy twórczości artystycznej Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Moje życiowe pasje”.

Wydarzenie zaplanowano na 7 marca 2023 roku o godz. 17:00 w galerii Ośrodka Kultury w Chorzelowie.

Wystawę oglądać można będzie do 31 marca 2023 roku.


Podobne tematy:
- Tu wszędzie jest moja ojczyzna, wystawa KŚT w Wadowicach Górnych
- Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków TMZM 2022 roku
- XII Spotkanie Lotniczych Pokoleń - Mielec 2022
- VII przegląd KŚT „Z nurtem Wisłoki” – Gmina Borowa 2022
- Warsztaty ceramiczne KŚT - Nie święci garnki lepią
- Twórcy Klubu Środowisk Twórczych w Kielcach
- Odznaczenia „Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis” 2021
- Światełko pamięci 2021 dla zmarłych pilotów, poetów, artystów i członków TMZM
- Jubileuszowa Gala z okazji 40-lecia Klubu Środowisk Twórczych TMZM
- XI Spotkanie Lotniczych Pokoleń Mielec 2021 z jubileuszem XX-lecia KML
- Uroczysta Gala z okazji 55-lecia TMZM, PZO Sigillum Meriti Civilis 2019
- Finał VI Pleneru „Z nurtem Wisłoki” – Gmina Wadowice Górne 2020

  Copyright © 2006-2023 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII