TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 11
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności 2020  TMZM Mielec Wernisaż malarstwa Marii Grzybowskiej w Woli Mieleckiej
Ocalić od zapomnienia piękno tej ziemi
22.10.2020

W kameralnym gronie, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych związanych z pandemią, 22 października 2020 roku miał miejsce w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej wernisaż malarstwa Marii Grzybowskiej, członkini Klubu Środowisk Twórczych TMZM w Mielcu.

Obecnie artystka mieszka i tworzy w Mielcu. Większą część życia spędziła za granicą w Stanach Zjednoczonych, gdzie należała do wielu klubów i stowarzyszeń artystycznych. Tam też stawiała pierwsze kroki w poznawaniu tajników sztuki malarskiej. Jej dorobek artystyczny to liczne zbiory obrazów tworzonych w różnorodnych technikach m.in. olejnej, akrylowej i akwareli. Malowała też murale. Uczęszczała na zajęcia pisania ikon, które stanowią część jej dorobku.

Ulubioną tematyką prac artystki jest przyroda z całym bogactwem kształtów, barw, form. Jej prace są realistyczne, choć do każdego obrazu dodaje element własnego postrzegania zjawisk. Tę różnorodność tematyki prezentowały obrazy widniejące na wystawie: kwiaty, drzewa, krajobrazy, obiekty sakralne, morskie i górskie klimaty, ikony. Uwagę zwiedzających przyciągała lipa św. Nepomucena, drzewo, które zdobyło tytuł Drzewa Roku 2020. Co ciekawe, artystka przedstawiła je w dwóch porach roku – latem i zimą.

Wernisaż, niezwykle starannie przygotowany przez gospodarzy: Annę Surowiec, Bożenę Telegę, Annę Sypek, zaszczycili obecnością: dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie - Damian Małek, radny Woli Mieleckiej, a zarazem wiceprezes TMZM Zbigniew Wicherski, z prezydium Zarządu Teresa Orczykowska, Aniela Ratusińska–Trzpis, sekretarz KŚT Teresa Elżbieta Pyzik. Zarówno dyrektor jak i pozostali uczestnicy zabierający głos, bardzo ciepło i z uznaniem odnieśli się do pomysłu zorganizowania wystawy, wyrażając nadzieję, że prace obejrzą liczni sympatycy malarstwa.

Jadwiga Klaus oraz Zbigniew Wicherski wręczyli kwiaty bohaterce wernisażu i gospodarzom wystawy.
Podziękowali za wspaniałą organizację spotkania, życzyli Marii Grzybowskiej dalszych, ciekawych prac, rozwoju talentu i aktywnego udziału we wszystkich planach klubu.Wystawa czynna jest od 22.10. do 4.11.2020 roku w Filii Domu Kultury w Woli Mieleckiej.

Fot. Ryszard Niedzielski, Rafał Misiąg.

Teresa Elżbieta Pyzik


Podobne tematy:
- Kalendarz Klubu Środowisk Twórczych TMZM w Mielcu, wrzesień - listopad 2020
- Kolorowo i jesiennie na wernisażu twórców KŚT w Połańcu
- Twórcy Klubu Środowisk Twórczych TMZM na plenerze w Zamościu
- Zgłaszanie kandydatów do odznaczenia PZO - SIGILLUM MERITI CIVILIS 2020
- Spotkanie Lotniczych Pokoleń 2020 w ramach 550-lecia lokacji miasta Mielca
- Warsztaty literackie MGL SŁOWO - Herbert w szkole
- Warsztaty zielarskie twórców Klubu Środowisk Twórczych TMZM
- VI Przegląd Twórczości KŚT „Z nurtem Wisłoki” – Gmina Wadowice Górne
 

  Copyright © 2006-2020 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII