TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 11
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Mowa pożegnalna na pogrzebie śp. Stefana Węgrzynowicza 1936-2019
Mielec, 6 kwietnia 2019 roku
06.04.2019

Podczas wprowadzana urny z prochami śp. Stefana Węgrzynowicza nad kościołem MBNP w Mielcu przeleciał samolot M18 Dromader, któremu zmarły poświęcił prawie całe swoje zawodowe życie. To dzięki zmarłemu zbudowano w USA podwaliny solidnego mieleckiego serwisu lotniczego, który przyczynił się w bardzo istotny sposób w latach 80. i 90. ub. stulecia do ekspansją eksportową samolotów M18 na najbardziej konkurencyjnym rynku samolotów agro a także na całym świecie.

Mowa pożegnalna śp. Stefana Węgrzynowicza wygłoszona przez Prezesa TMZM Janusza Chojeckiego w dniu 6 kwietnia 2019 roku nad otwartą mogiłą podczas uroczystości pogrzebowych w Mielcu.

Drogi Stefanie - Przyjacielu, Znakomity Specjalisto Lotniczy, Życzliwy Kolego, Wspaniały Człowieku!

Dobrze zasłużyłeś się dla Mieleckiej Fabryki Lotniczej, dla Mielca, dla polskiego przemysłu lotniczego, dla Ziemi Mieleckiej.

W imieniu własnym oraz w imieniu byłych i obecnych pracowników WSK PZL Mielec, w imieniu Zarządów Klubu Miłośników Lotnictwa oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu, a także w imieniu Całego Mieleckiego Środowiska Lotniczego, pragnę podziękować Ci za Twoje trudne do przecenienia dokonania na rzecz promowania polskiej konstruktorskiej myśli lotniczej zmaterializowanej w rodzinie samolotów DROMADER skonstruowanych przez mieleckich konstruktorów z wybitnym konstruktorem mgr. inż. Józefem Oleksiakiem na czele, dokonania, które rozsławiały Mieleckie Środowisko Lotnicze, Mielecką Ziemię i nasz kraj, początkowo na niezwykle trudnym rynku Stanów Zjednoczonych, a później rynkach całego świata.

To właśnie Tobie ówczesne kierownictwo mieleckiej fabryki powierzyło w latach 80. ub. stulecia misję stworzenia fundamentów mieleckiego serwisu na tym bardzo trudnym i konkurencyjnym amerykańskim rynku, bo byłeś po prostu doskonałym fachowcem pracującym przy niełatwych politycznie narodzinach samolotu M-18 DROMADER i późniejszym rozwoju produkcji i ich ekspansywnej sprzedaży na całym świecie. Pamiętam doskonale chwile spędzone z Tobą nie tylko w Malden/ Missouri, ale także w Północnej Karolinie i innych stanach, przy okazji częstych moich pobytów służbowych w USA jako ówczesny szef Pionu Eksportu WSK PZL Mielec. Zawsze byłeś bardzo kompetentny w działaniu z amerykańskimi użytkownikami samolotów (nieraz słuchałem od wielu z nich jakże pozytywne opinie o Twojej niezwykle kompetentnej serwisowej, życzliwej działalności i dostępności dla nich niemalże przez całą dobę. Potrafiłeś także zjednywać swoją postawą ludzi w mieleckiej fabryce, a także wśród jej polskich kooperantów, w trosce o dobrą eksploatacyjną reputację samolotów w USA, a także prestiż fabryki w opinii aktualnych oraz potencjalnych amerykańskich użytkowników tychże samolotów. To takim właśnie swoim znakomitym działaniem i współpracą, pomagałeś nam tutaj w Mielcu, ale także poprzez sieć kooperacyjną całemu krajowemu przemysłowi lotniczemu, w dynamicznym rozwoju sprzedaży samolotów M18 Dromader na ten największy wówczas światowy rynek samolotów w zastosowaniach rolniczych. To na rynek USA sprzedano w latach 80. i 90. ub. stulecia blisko 200 egz. tych samolotów. Wniosłeś znaczący wkład w ten niewątpliwy sukces marketingowo-handlowy ówczesnej WSK PZL Mielec.

Współpraca z Tobą to była przyjemność, którą trudno zdefiniować nawet najlepszymi słowami.

Jeśli istnieje jakiś wzorzec człowieczeństwa, to Ty byłeś Nim bez wątpienia. Jako znany w Mielcu i w Polsce, a przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, specjalista z dziedziny obsługi serwisowej mieleckich samolotów, byłeś wyjątkowo skromnym, szlachetnym, otwartym na otoczenie bliższe i dalsze Człowiekiem, koleżeńskim, uczynnym, tolerancyjnym, cierpliwym. Nie sposób wymienić wszystkich pozytywnych cech Twojej Wspaniałej Osobowości.

Byłeś i pozostaniesz na zawsze w naszej, wdzięcznej Tobie pamięci, oraz w naszych sercach, doskonałym Wzorcem Człowieka godnym do naśladowania dla obecnego i przyszłych pokoleń, nie tylko lotniczych!

Cześć Twojej Pamięci! Odpoczywaj w spokoju.40 rocznica I-go lotu samolotu rolniczego M18 Dromader, Mielec 18.11.2016

link do filmu:
https://youtu.be/LfUPpdxOoZc


Podobne tematy:
- II posiedzenie Zarządu TMZM im. Władysława Szafera - 28.03.2019 
- I posiedzenie Zarządu TMZM im. Władysława Szafera - 16.03.2019 
- Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TMZM 
- Porządek obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków TMZM
- Noworoczno-opłatkowe spotkanie członków TMZM 
- Zabawa TMZM „Zakończenie roku 2018”
 

  Copyright © 2006-2019 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII