TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 11
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Wycieczka KŚT TMZM do Lublina, Majdanku i Kozłówki
Lublin, Majdanek i Kozłówek
22.09.2018

22 września 2018 roku Klub Środowisk Twórczych TMZM zorganizował wycieczkę do Lublina, na Majdanek i do Kozłówki. Najpierw wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady na Majdanku. Trudno opisać to miejsce, gdzie historia skrywa niewyobrażalną tragedię i dramaty ludzkie. Obejrzeliśmy pawilony gdzie przetrzymywani byli więźniowie, krematorium, bunkier śmierci, w którym cyklonem B uśmiercano ludzi. Nigdy więcej wojny.

fot. Rafał Misiąg

Po zwiedzeniu obozu skierowaliśmy się na zamek w Lublinie. Zamek w Lublinie jest obecnie siedzibą lubelskiego muzeum, jeszcze kilkadziesiąt lat temu był siedzibą więzienia. Zbudowany w XII wieku, na przestrzeni lat był wielokrotnie przebudowywany i remontowany. Obejrzeliśmy tu wiele oryginalnych eksponatów i pamiątek. Wśród nich m.in.: polskie i obce zbroje, medale i monety charakterystyczne dla różnych okresów historycznych, około 140 obrazów i wiele innych, niezwykłych przedmiotów.

Galeria Malarstwa Polskiego - prezentuje najcenniejsze zbiory sztuki polskiej ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa XIX i początku XX wieku. Warto zwrócić uwagę na płótna Jana Matejki (“Unia lubelska” i “Przyjęcie Żydów do Polski”), Jacka Malczewskiego, Władysława Podkowińskiego czy Olgi Boznańskiej. Szczególnie urokliwe są słynne “Nasturcje” Stanisława Wyspiańskiego.

Wystawa - Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej - przedstawia dzieje ziemi lubelskiej od czasów najdawniejszych aż do średniowiecza. Multimedialna ekspozycja wzbogacona o przedmioty z wykopalisk i naturalnej wielkości figury w dawnych strojach, zainteresuje każdego miłośnika archeologii. Zwróćcie uwagę na grób psa z epoki brązu!

Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego - wystawa prezentuje różne formy artystycznej aktywności mieszkańców lubelszczyzny. Co ciekawe poza dziełami z dawnych epok możemy tu obejrzeć też stosunkowo nowe (okres powojenny) przykłady malarstwa ludowego.

Po posiłku i czasie wolnym pojechaliśmy do Kozłówki.
Pałac w Kozłówce to zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich. Obecnie pałac jest siedzibą muzeum. 16 maja 2007 roku zespół pałacowo-parkowy został wpisany na listę pomników historii. We wnętrzach, które zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku w tym: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, zgromadzona jest również niezwykła kolekcja malarstwa (przeważają portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły dawne wyposażenie pałacu.

Wnętrze pałacu, ogród wokół niego, park, wywarły na nas ogromne wrażenie.

To była bardzo pożyteczna i potrzebna wycieczka.Podobne tematy:
- Nabór wniosków do Honorowego odznaczenia Pieczęć Zasług Obywatelskich w 2018  
- XV Kongres Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego

- III Podkarpackie Forum Obywatelskim w Rzeszowie
- VIII Spotkanie Lotniczych Pokoleń – Mielec 2018, Gala Finałowa

- Zaproszenie na VIII Spotkanie Lotniczych Pokoleń
- Przedstawiciele Zarządu TMZM na Gali 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu
- RODO Ochrona danych osobowych w świetle zmieniających się przepisów
- XXI posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018 w dniu 28.06.2018
-
Rajd Rowerowy TMZM Śladami legionisty Jana Hajca
- Zaproszenie na Autokarową wycieczkę TMZM na narty ZAKOPANE 23 - 25 luty 2018
- Zabawa taneczna TMZM ZAKOŃCZENIE 2017 ROKU

-
Pieczęć Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis 2017
- Klub Środowisk Twórczych TMZM na Dniach Mielca 2017
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
 

 
  Copyright © 2006-2018 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII