arrow TMZM   Aktualności    Reklama   Galeria   MUTW   KŚT    KML   GL Słowo   Kontakt

TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Wernisaż wystawy Grażyny Pieróg-Kotlarz „Rok w mojej sztuce”

SOKiS Chorzelów 8 marca 2018 roku
08.03.2018

8 marca 2018 roku w sali wystawowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy twórczości artystycznej Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Rok w mojej sztuce”.link do galerii: http://wicherski1.blogspot.com
 


Prezentowane na wystawie prace zostały wykonane w różnych formach artystycznych: od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), programy graficzne, po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, orgiami), form artystycznych: od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), programy graficzne, po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, orgiami).

Grażyna Pieróg-Kotlarz dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Następnie uzyskała tytuł mgr inż. Budownictwa i studiów pedagogicznych nauk ścisłych. W roli nauczyciela przez ponad 35 lat pomagała doskonalić swoim uczniom ich zdolności i rozwijać ich pasje. Po przejściu na emeryturę i przeprowadzce na wieś postanowiła oddać się sztuce. Twórczynię interesuje wiele form artystycznych od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, oraz japońską sztukę origami). Lubi odkrywać nowe techniki i eksperymentować stosując różne materiały, narzędzia i metody pracy. Pasjonują Ją również programy graficzne, które wykorzystuje w swoich pracach. Uczestniczy w plenerach artystycznych, warsztatach, kursach oraz konkursach otrzymując nagrody i wyróżnienia.

Jest aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klubu Środowisk Twórczych oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na którym prowadzi sekcję malarską i fotograficzną. Brała udział w wystawach zbiorowych w Mielcu, Rzeszowie, Łańcucie oraz Tarnobrzegu. Związana jest z SOKIS-Chorzelów reprezentując Gminę Mielec na pokazach i wystawach. Laureatka nagrody „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” w kategorii kultura. Odznaczona przez Ministra Kultury medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Artystka, mówi że kocha to co robi i odpoczywa przy tym. Cieszy Ją, gdy może podzielić się swoimi umiejętnościami oraz kiedy prace podobają się innym. Swoimi dziełami dzieli się z rodziną, znajomymi w kraju i za granicą. Chętnie przyjmuje konstruktywną krytykę, która motywuje ją jeszcze bardziej do doskonalenia się.
Obecna wystawa, którą można oglądać do 28 marca, jest drugą indywidualną prezentacją prac autorki w SOKIS Chorzelów.


Podobne tematy:
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
- 8 dniowe Wczasy nad Morzem Bałtyckim, 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
- XII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy
- Plener artystyczny KŚT TMZM w Rozłogach
- Pojechali w XIII Rajdzie Rowerowym - Śladami Eugeniusza Szyfnera
- Warsztaty poetyckie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo
- XIV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018 w dniu 06.04.2017
- Absolutorium dla Zarządu TMZM za 2016 rok
- Składki członkowskie TMZM na 2017 rok
- X Posiedzenie Zarządu TMZM w dniu 26.11.2016
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"


  Copyright © 2006-2018 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII