TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Mielecki Ekonomik świętował 80-lecie istnienia

Jubileusz 80-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu
09.06.2017

Wspomnienia i wzruszenia towarzyszyły uroczystym obchodom Jubileuszu 80-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, które odbyły się 9 czerwca 2017 roku. W swojej historii szkoła ta wydawała kilkanaście tysięcy absolwentów, którzy byli i są obecnie pedagogami, profesorami, księżmi, a przede wszystkim ekonomistami.

Do uroczystości 80-lecia mieleckiego Ekonomika w szkole przygotowywano się od kilku miesięcy. Efekt był niezwykle widowiskowy – na uroczystości zjechało wielu absolwentów szkoły, ale także szereg gości specjalnych jak chociażby biskup tarnowski Andrzej Jeż, który odprawił uroczystą mszę św., czy Hanna Timkiv, dyrektor zaprzyjaźnionej z Ekonomikiem szkoły z Kałusz na Ukrainie.

W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Zarządu TMZM w osobach: Janusz Chojecki, Zbigniew Wicherski, Aniela Trzpis-Ratusińska, Roman Trojnacki.

Obecni byli ci, którzy przez lata budowali wielkość szkoły – chociażby dyrektor w latach 1986-2004 Władysław Korzeń czy dyrektor w latach 2004-2014 Teresa Ciszek. Przygotowano także wspomnienia najstarszego żyjącego absolwenta Ekonomika – Leona Chomentowskiego.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które chociaż minione, zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie – powiedziała Marta Mysona, obecna dyrektor ZS Ekonomicznych w Mielcu. - Trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym pozostawiło się cząstkę siebie. Jubileusz 80-lecia to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Dostrzeganie upływu czasu jest cudownym darem dojrzałości, której bramy formalnie przekracza się tu – właśnie w szkole.

- Ze wzruszeniem uczestniczę w tym jubileuszu i wyrażam przekonanie, że podobne uczucie żywi dzisiaj większość, jeśli nie wszyscy. Zostawiliśmy tutaj odrobinę swojego życia. Tutaj zawiązywały się przyjaźnie, niektóre skutkowały nawet bardziej ścisłymi związkami małżeńskimi. Wszyscy wynieśliśmy stąd bardzo miłe wspomnienia – powiedział Władysław Korzeń, dyrektor Ekonomika w latach 1986-2004.

Dyrektor Korzeń przypomniał, że 80 lat Ekonomika to piękna historia, która zawarta została na kartach wydanej na okoliczność jubileuszu monografii zredagowanej przez Krystynę Leśniak-Moczuk, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, która jest absolwentką Ekonomika.

Teresa Ciszek, dyrektor Ekonomika w latach 2004-2014 dziękowała wszystkim swoim współpracownikom za wiele lat wspólnej działalności. – To była ogromna przyjemność codziennie obserwować, jak podejmujecie nowe zadania, że ciągle dążyliśmy do wspólnego celu, a nasza szkoła wciąż piękniała. Trudno teraz tego nie powiedzieć: to jest najlepsza szkoła zawodowa w powiecie – to jest potwierdzone przez zewnętrznych fachowców.

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej składa na ręce Pani Dyrektor Marty Mysona serdeczne gratulacje z okazji Jubileuszu 80-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu i życzy kolejnych wspaniałych Jubileuszy.


Podobne tematy:
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
- 8 dniowe Wczasy nad Morzem Bałtyckim, 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
- XII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy
- Plener artystyczny KŚT TMZM w Rozłogach
- Pojechali w XIII Rajdzie Rowerowym - Śladami Eugeniusza Szyfnera
- Warsztaty poetyckie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo
- XIV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018 w dniu 06.04.2017
- Absolutorium dla Zarządu TMZM za 2016 rok
- Składki członkowskie TMZM na 2017 rok
- X Posiedzenie Zarządu TMZM w dniu 26.11.2016
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"


  Copyright © 2006-2017 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII