TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Wspomnienie o córce Prof. Władysława Szafera śp. Annie Halinie Staniszewskiej

Cmentarz Rakowicki W Krakowie, 24.01.2017 roku
24.01.2017
14 stycznia 2016 roku zmarła w Warszawie śp. Anna Halina Staniszewska córka znanego przyrodnika - profesora Władysława Szafera. W dniu 24 stycznia 2017 roku delegacja z Mielca uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie w składzie:
Hubert Sobiczewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec
Janusz Chojecki - prezes TMZM im. Prof. Władysława Safera w Mielcu
Aleksandra Piguła – członkini Grupy Literackiej,,Słowo” przy TMZM
Dariusz Posłuszny - Leśniczy Czajkowa


Anna Halina Staniszewska urodziła się 22 października 1921 roku w Krakowie jako córka znanego przyrodnika - profesora Władysława Szafera i profesor Janiny Jentys Szaferowej.
Ukończyła Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1950 roku pracowała przez wiele lat jako redaktorka i autorka w ,,Naszej Księgarni”.
Była pilotką wycieczek Orbisu i dopiero na emeryturze rozpoczęła swoja przygodę z malarstwem. Stworzyła swój własny, niepowtarzalny styl i niezwykłą kolorystykę.

W 2003 roku ofiarowała cykl swoich 11 akwarel z Powstania Warszawskiego powstającemu wtedy Muzeum Powstania Warszawskiego.
W 2009 roku z ofiarowanych przez Malarkę obrazów powstała jej stała galeria w Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu poświęcona obronie polskiego wybrzeża.

W dniach 14-15 kwietnia 2016 roku Anna Staniszewska oraz jej syn Władysław Szarski uczestniczyli w Mielcu w pamiętnej, wspaniałej konferencji poświęconej prof. Władysławowi Szaferowi- Ojcu Zmarłej zatytułowanej „ W hołdzie wielkości Szafera”, którą zorganizowało Nadleśnictwo Mielec przy współdziałania z Polskim Towarzystw Leśnym, Ligą Ochrony Przyrody i Towarzystwem Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Prof. Władysława Szafera w Mielcu z okazji 130 rocznicy urodzin profesora Władysława Szafera w ramach ogłoszonego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej roku 2016 jako „Roku Szaferowskiego”

Syn zmarłej - Władysław Szarski (wnuk Prof. Władysława Szafera) wyraził wdzięczność mieleckiej delegacji za jej obecność na pogrzebowych uroczystościach swojej Mamy. Delegacja z Mielca została zaproszona przez Najbliższą Rodzinę Zmarłej na przyjęcie popogrzebowe, podczas którego wspominaliśmy obecność Śp. Pani Anny na wspomnianej już wyżej Konferencji w kwietniu ub. roku, jej wspaniałą osobowość, życzliwość oraz radość z faktu, iż Mielczanie tak pięknie dbają o pamięć Jej Ojca- Prof. Władysława Szafera.

Śp. Anna Staniszewska została pochowana w dniu 24 stycznia 2017 roku w grobowcu swoich rodziców na Cmentarzu Rakowickim W Krakowie, a grobowiec Szaferów zasypany został wieńcami i wiązankami kwiatów, w tym także od Nadleśnictwa Mielec oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Prof. Władysława Szafera.

Cześć Jej pamięci,

Zarząd TMZM w Mielcu
Nadleśnictwo MielecPodobne tematy:
- X Posiedzenie Zarządu TMZM w dniu 26.11.2016
- Regulamin Odznaczenia "Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis"
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"


  Copyright © 2006-2017 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII