TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Realizacja projektu „Pieczęć Zasług Obywatelskich” - spotkania edukacyjne
Spotkania edukacyjne z młodzieżą i dorosłymi
06.10.2016

Zarząd TMZM informuje, iż realizowany jest kolejny etap projektu „Pieczęć Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis - razem na rzecz ludzi wybitnie zasłużonych dla Ziemi Mieleckiej”- spotkania edukacyjne.

Do tej pory zrealizowano sześć takich spotkań z zaplanowanych dwunastu. Poniżej tematy spotkań edukacyjnych i ich wykładowcy/prelegenci:
-
mgr Józef Witek: „POCZET SŁYNNYCH MIELCZAN” , Aula Zespołu Szkół Technicznych w dniu 06.10.2016, w obecności blisko 250 uczniów. Wykład przyjęty z aplauzem; >>> ZOBACZ galerię

-
dr Włodzimierz Gąsiewski – „O DWA MOSTY ZA DALEKO - HISTORIA MICHAŁA RODO Z OSTRÓWKA - WYBITNEGO SYNA ZIEMI MIELECKIEJ”; pierwszy wykład odbył się w Gimnazjum Nr w Mielcu w dniu 04.10.2016, a drugi będzie mieć charakter otwarty i odbędzie się w dniu 07.10.2016 w Samorządowym Centrum Kultury o godz. 13.15. Młodzi gimnazjaliści wysłuchali wykładu dr Gąsiewskiego z wielką uwagą i zainteresowaniem.  >>> ZOBACZ galerię

-
mgr Małgorzata Ciejka - „MIELECCY HERBU GRYF”; pierwsza prelekcja odbyła się w dniu 03.10.2016 w Gimnazjum Nr 4 w Mielcu i przyjęta została z wielka uwagą i zainteresowaniem przez Gimnazjalistów, pozostałe dwa odbędą się: w dniu 10.10.2016 w Auli Zespołu Szkół Elektrycznych w Mielcu, trzeci w Auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu;
- dr Jerzy Skrzypczak: „ OBORSCY HERBU KOLUMNA- Z PODLASIA DO MIELCA”, spotkanie z Gimnazjalistami Gimnazjum Nr 4 w Mielcu odbyło się w dniu 04.10.2016 i cieszyło się wielkim zainteresowaniem. >>> ZOBACZ galerię

-
mgr Janusz Halisz: „RODZINA JEDERNYCH - MIELECCY FOTOGRAFOWIE, SPOŁECZNICY I PATRIOCI”, pierwsza prelekcja odbyła się w dniu 06.10.2016 w Gimnazjum Nr 4 w Mielcu i została entuzjastycznie przyjęta przez Gimnazjalistów, pozostałe dwie zaplanowane prelekcje mgr. Janusza Halisza odbędą się: w dniu 13.10.2016 w Auli Zespołu Szkół Ekonomicznych, a trzecia, zamykająca cykl prelekcji w ramach omawianego projektu, odbędzie się w dniu 21.10.2016 w Samorządowym Centrum Kultury o godz. 13.00 i będzie mieć charakter otwarty, tzn. będą mogli wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani.

-
dr Jolanta Witek: „ BŁ. KS. ROMAN SITKO WZOREM I WEZWANIEM DO ZAANGAŻOWANIA SIĘ W WYCHOWANIE MŁODEGO POKOLENIA”; prelekcja odbędzie się w dniu 07.10. 2016 w Bursie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.
Organizatorzy szacują, iż w w/wyżej spotkaniach edukacyjnych weźmie udział ponad 1000 słuchaczy.
>>> ZOBACZ galerię

Organizatorzy cyklu prelekcyjnego, związanego mocno tematycznie z omawianym projektem dotowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz wspieranym przez Starostę Mieleckiego oraz Prezydenta Miasta Mielec, wyrażają wielkie podziękowanie Dyrekcjom Szkół oraz Jednostek Oświatowych, zwłaszcza Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, za życzliwość oraz konstruktywną współpracę w przygotowanie oraz sprawny przebieg już zrealizowanych spotkań edukacyjnych, zarówno z młodzieżą gimnazjalną, ponad gimnazjalną, a także z dorosłymi obywatelami Ziemi Mieleckiej.

Finał wręczenia pierwszych medali – Pieczęć Zasług Obywatelskich zbliża się coraz bardziej, zachęcamy do zgłaszania kolejnych kandydatur do tego nowego wielce prestiżowego honorowego odznaczenia, termin zgłaszania kandydatur upływa z dniem 21 października 2016 roku, po czym Kapituła tego odznaczenia dokona wyboru najwybitniejszych z wybitnych postaci Ziemi Mieleckiej pierwszej edycji, a wręczenie medali i statuetek odbędzie się w ramach obchodów Święta Niepodległości w listopadzie 2016 roku.

Janusz Chojecki Główny Koordynator Projektu
Mielec, dnia 06 października 2016

Zobacz galerię zdjęć


Zobacz filmy

Poczet słynnych Mielczan Józef Witek, ZST Mielec 06 10 2016
Nagranie wideo: Zbigniew Wicherski

link do filmu: https://youtu.be/SAvmpQA5Dfs


Bł.ks. Roman Sitko - dr Jolanta Witek, 
Bursa, Kaplica św. Stanisława Kostki w Mielcu, 07.10.2016
Nagranie wideo: Zbigniew Wicherski

link do filmu: https://youtu.be/qAf67avfamM


Podobne tematy:
- Regulamin Odznaczenia "Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis"
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"
- przyznano 4 minigranty


  Copyright © 2006-2016 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII