TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Szansa na życie Marii Błażków, udało się zebrać ponad 33 tys. zł
Na pewno będę walczyć o życie aż do samego końca
20.04.2016
 

Udało się zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy. Pani Maria Błażków – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej już niedługo będzie poddana terapii komórkami macierzystymi w Olsztynie.

Koniec zbiórki na rzecz Marii Błażków. Udało się zebrać ponad 33 tys. zł

Przez ostatnie kilka tygodni w Mielcu zbierano środki na kosztowną, eksperymentalną terapię Marii Błażków – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Teraz zbiórka dobiegła końca – udało się zebrać 33 679,85 złotych!
Dzięki tym środkom rozpoczęcie terapii będzie możliwe!

- Zbieraliśmy pieniądze na konto Fundacji SOS Życie. Celem zbiórki było sfinansowanie leczenia Marii Błażków, chorej na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). 19 kwietnia przekazaliśmy na konto Instytutu Terapii Komórkowych UWM w Olsztynie uzbierane środki w kwocie 33 679,85 złotych – przekazuje Fundacja SOS Życie.

Maria Błażków w korespondencji do Fundacji SOS Życie z 19.04.2016 zwróciła się z prośbą o przelanie na konto Instytutu zebranej kwoty, aby móc rozpocząć leczenie. Brakującą kwotę dopłaci samodzielnie.
- Fundacja SOS Życie nie przyjmuje już darowizn na leczenie Marii Błażków.
Życzymy Pani Marii zdrowia i jesteśmy przy niej myślami. Darczyńcom z całego serca dziękujemy za hojność oraz okazane serce.

Zebranie tak dużej kwoty było możliwe dzięki mobilizacji wielu mielczan. Informacja o zbiórce bardzo szybko rozprzestrzeniła się w lokalnych mediach oraz mediach społecznościowych. Do wpłat zachęcali też pracownicy Samorządowego Centrum Kultury – na co dzień przyjaciele i współpracownicy Marii Błażków. W MBP przygotowali też specjalny kiermasz z którego cały przychód trafił na zbiórkę.

Jeśli chcesz pomóc
04.04.2016
Pani Maria to wspaniała, zawsze uśmiechnięta i niezwykle aktywna kobieta znana jest wszystkim czytelnikom biblioteki, uczestnikom spotkań kulturalnych i miłośnikom literatury w Mielcu. Niestety prawie dwa lata temu zapadła na śmiertelną chorobę SLA – stwardnienie zanikowe, boczne, które stopniowo wyniszcza jej organizm. Początkowo zaczęło się od drętwienia lewej ręki, ostrych bólów mięśni, potem doszły coraz poważniejsze kłopoty z chodzeniem, przełykaniem. Szacuje się, że ludzie chorzy na SLA mają przed sobą co najwyżej kilka lat życia.

Jest jednak nadzieja. To eksperymentalna wciąż metoda leczenia komórkami macierzystymi, która na całym świecie przynosi bardzo pozytywne efekty i spowalnia lub nawet całkiem zatrzymuje chorobę. Jedyna wada tej metody to jej cena – całość – trzy zabiegi operacyjne to koszt około 50 tys. zł. I tę kwotę trzeba było zebrać w przeciągu miesiąca.

Dziś już wiadomo, że dzięki dobremu sercu wielu mielczan pani Maria będzie miała szansę na terapię. – Na tę chwilę Fundacja SOS Życie pani Łucji Bielec zebrała około 17 tys. zł. Numer konta fundacji publikowały mieleckie media, za co serdecznie dziękuję. Było wiele drobnych wpłat. Podczas kiermaszu organizowanego przez bibliotekę oraz do puszek wystawionych w filiach mieleckich bibliotek udało się łącznie zebrać przeszło 7 tys.

Bardzo wzruszyła nas postawa niektórych Czytelników biblioteki; jeden z księży np. przyniósł do biblioteki tysiąc złotych. Wpłynęło też 2 tys. zł zapomogi… – mówi pani Maria. – Reszta kwoty to wszystkie moje prywatne oszczędności. Przez kilka lat odkładałam na remont dachu, ale dach jak i wszystko inne może poczekać, bo zdrowie jest najważniejsze. Na dziś brakuje około 2 tys. zł, czyli jedna moja wypłata i może będzie dobrze.

Na pewno będę walczyć o życie aż do samego końca, bo zbyt kocham ludzi i świat, by się poddać – dodaje. Jeszcze zimą przeprowadzono wstępne testy, które zakwalifikowały panią Marię pozytywnie do poddania się terapii. Teraz, po zebraniu odpowiedniej kwoty i podpisaniu umowy z kliniką, pani Maria pojedzie do Olsztyna na pierwszy zabieg. Tam w sterylnych warunkach lekarze pobiorą jej płyn mózgowo-rdzeniowy i podadzą komórki macierzyste.

Termin zabiegu ma być znany jeszcze początkiem kwietnia.
Jeśli chcesz pomóc:
Dowolną kwotę można wpłacać na dedykowane konto w mieleckiej Fundacji SOS Życie
nr konta
Bank PKO SA 32 1240 2656 1111 0000 3793 2556
 

Podobny temat:
FUNDACJA SOS Życie - POMÓŻMY MARYLI

 
  Copyright © 2006-2016 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII