TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Laureaci IV edycji Konkursu "Lotnicze wspomnienia moich najbliższych"
Nagrodą główna była 4 dniowa wycieczka do Brukseli
14.10.2015

14 października 2015 roku w W Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu odbyło się uroczyste rozdanie laurów IV edycji konkursu literackiego pt. LOTNICZE WSPOMNIENIA MOICH NAJBLIŻSZYCH pod patronatem Janusza Zakręckiego Prezesa Zarządu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.

Uroczystość prowadziła Jolanta Strycharz – instruktorka w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK i Zbigniew Wicherski – prezes Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu.

Podobnie jak w ubiegłych latach w konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z Mielca i powiatu mieleckiego.

Prace oceniało jury w składzie: Krystyna Haptaś, Anna Muryjas, Teresa Pyzik, Elżbieta Szumska, Józef Roguz, Zbigniew Wicherski. Anna Muryjas odczytując protokół jury, podkreśliła na jakie cechy pracy konkursowej członkowie jury zwracali szczególna uwagę: styl, pomysłowe ujęcie tematu, zgodność prac z tematem konkursu, warstwę dokumentalną w postaci fotografii, kserokopii dokumentów, swobodę przekazywania relacji osób trzecich, wrażliwość w wysłuchaniu opowieści starszego pokolenia oraz różnorodność form (relacja, opowieść rodzinna, wywiad, wiersz).

Jolanta Strycharz pochwaliła wszystkich uczestników. – Jestem dumna, że mamy taką młodzież, wrażliwą i utalentowaną. Ten konkurs to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy o miejscu, w którym żyjecie i mieszkacie – powiedziała.

Maciek zwiedzi Brukselę
Niekwestionowane pierwsze miejsce przypadło w udziale Maciejowi Soi, który wyznał, że przy pisaniu pracy otrzymał wsparcie rodziny. Pomysł wybrania człowieka, który opowiedział o swojej pracy w WSK podsunęła mu ciocia. Jury podkreślało, jak świetna była praca Maćka, który na koniec przeczytał jej fragment. Maciej Soja zebrał od wszystkich najwyższe noty i otrzymał 30 pkt. W nagrodę, której fundatorem jest poseł do parlamentu europejskiego Pan Tomasz Poręba, Maciek poleci do Brukseli (wraz z opiekunem) na kilkudniową wycieczkę. Gratulacje i okazały bilet od europosła przekazała laureatowi asystentka posła, Joanna Duszkiewicz.

Chciałam bardzo podziękować za zaproszenie na uroczystość wręczenia nagród w konkursie LOTNICZE WSPOMNIENIA MOICH NAJBLIŻSZYCH, który propaguje wiedzę o polskim lotnictwie i pomaga dotrzeć do uzdolnionych artystyczne osób. Ogrom obowiązków Pana Posła Tomasza Poręby niestety uniemożliwiły mu przybycie tutaj, ale chciałam w jego imieniu bardzo serdecznie pogratulować wszystkim laureatom konkursu. Wasze prace zasługują na szacunek i naśladowanie, ponieważ pokazują jak ważna jest pielęgnacja swoich pasji i talentów.
Natomiast organizatorom bardzo dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie takiego konkursu i troskę o naszą mielecką młodzież. Produkowanie samolotów w Mielcu to duży prestiż nie tylko dla Mielca, ale też i dla całego Podkarpacia, które także jest swego rodzaju wielkim zobowiązaniem, by to nieustannie kultywować, dlatego Pan Poseł zdecydował się objąć patronat nad tym przedsięwzięciem i bezwzględnie wesprzeć ta inicjatywę, finansując dla laureata pierwszego miejsca 4-dniową wycieczkę do Brukseli - Joanna Duszkiewicz z biura Tomasza Poręby w Mielcu.


Za ciekawość świata
II miejsce zajęły: Małgorzata Groele oraz Martyna Gaj, a III miejsce – Emilia Wyzina.
Wyróżnienia otrzymali: Paula Barnaś, Aleksandra Gołąb, Maja Kokot, Monika Początek, Krzysztof Pazdro, Oliwia Ryniewicz, Mikołaj Maksoń, Agnieszka Skrzypczak, Aleksandra Giszter i Maria Kruczek.

Organizatorzy podziękowali serdecznie również tym uczestnikom, którzy próbowali swoich sił w konkursie, ale nie otrzymali żadnych laurów: Marice Buczek, Emilii Forczek, Rafałowi Duszkiewiczowi, Marcinowi Rokoszowi, Julicie Mieszkowicz i Wiktorii Jackowskiej.

Młodzież zbierała gratulacje od gości, którzy chwalili ciekawość świata i pracę, jaką uczestnicy musieli włożyć, aby wziąć udział w konkursie. Fundatorami nagród oprócz Tomasza Poręby byli: PZL Mielec, Miejska Biblioteka Publiczna SCK i Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera.

Joanna Rębisz Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego złożyła uczestnikom i organizatorom konkursu gratulacje za dokumentowanie i promowanie lotniczych tradycji Mielca oraz zakupiła dla uczestników słodki poczęstunek.
- Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję ciekawych prac bogatych w unikatową dokumentację literacką i fotograficzną, przedstawiającą ciekawe wydarzenia z życia osób mających duży wkład w rozwój przemysłu lotniczego w Mielcu. Czas odbiera nam to co jest cenne, zabiera osoby, wspomnienia. Co mamy przelane na papier jest trwałe, wieczne, to co napisaliście będą czytać następne pokolenia. Gratuluję talentu literackiego oraz sposobu promowania lokalnych tradycji lotniczych - powiedziała Joanna Rębisz.

Zbigniew Wicherski zapowiedział, że kolejny konkurs zostanie ogłoszony już w styczniu 2016 roku.

A wśród publiczności…
Oprócz bohaterów konkursu, którzy zjawili się na uroczystości, gośćmi imprezy byli przedstawiciele organizacji pozarządowych promujących tradycje lotnicze w Mielcu: Kazimierz Szaniawski prezes PROMLOT-u, Janusz Chojecki - prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Józef Roguz – prezes honorowy KML i pomysłodawca konkursu, Zbigniew Wicherski z Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM. Patronat honorowy od pierwszej edycji objął nad konkursem prezes zarządu Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu – Janusz Zakręcki.

Organizatorami konkursu literackiego "Lotnicze wspomnienia moich najbliższych" są Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu oraz Klub Miłośników Lotnictwa przy TMZM w Mielcu. Warto nadmienić, że była to już czwarta edycja konkursu kierowanego do młodych mielczan.

Wyróżnieni w konkursach lotniczych „Na skrzydłach Ikara” i Samolot w obiektywie i palecie barw”
Podczas spotkania wręczono również nagrody dla wyróżnionych w konkursach lotniczych „Na skrzydłach Ikara” i Samolot w obiektywie i palecie barw”. Nagrody główne zostały wręczone dnia 28 sierpnia 2015 roku podczas V Spotkania Lotniczych Pokoleń Mielec 2015.

Zamysłem organizatorów było aby połączyć lotnicze pokolenia wielbicieli i fanatyków mieleckiego lotnictwa.
Dlatego nagrody i dyplomy dla wyróżnionych w konkursach lotniczych wręczono podczas finału konkursu dla młodzieży.

Nagrodzeni wyróżnieniami w konkursach lotniczych:
Barbara Bernat, Aleksandra Piguła, Zbigniew Michalski, Kazimierz Trela, Wiesław Skowroński, Janusz Wyzina, Elżbieta Żuchowska-Pezda.

Tekst: MR/Zbigniew Wicherskifot. Roman Trojnacki, Michał Krawiec, Zbigniew Wicherski


fot. Roman Trojnacki


> fot.
Michał Krawiec


  Copyright © 2006-2015 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII