TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec W Pałacyku Oborskich wystawa „Rzeźby” twórców KŚT
Na ekspozycji zgromadzono ponad 100 prac autorstwa członków KŚT
08.09.2015

W pogodne, choć chłodne popołudnie, 8 września 2015roku Pałacyk Oborskich gościł w swoich progach twórców KŚT, którzy przyszli obejrzeć rzeźby swoich kolegów na wystawie zatytułowanej „Rzeźby”. Przy okazji było to comiesięczne spotkanie w gronie znajomych, które zaszczycili swą obecnością : prezes TMZM Janusz Chojecki i wiceprezes TMZM Andrzej Talarek. Gospodarzem spotkania była prezes KŚT Jadwiga Klaus.

Na ekspozycji zgromadzono  ponad 100 prac autorstwa członków Klubu Środowisk Twórczych przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Prace wykonane przez : Wiesławę Weronikę Górak, Stanisława Czarneckiego, Zbigniewa Czerkiesa, Rafała Misiąga, Mariana Pietruszkę, Tadeusza Płeszkę, Huberta Pomiankiewicza, Andrzeja Rybę i Stanisława Szęszoła dotyczą przyrody, religii, kultury ludowej, heraldyki, sytuacji z życia codziennego.

Są to twórcy w różnym wieku i z różnym wykształceniem. Łączy ich pasja. Część z nich wielokrotnie brała udział w wystawach grupowych, indywidualnych i odnosiła sukcesy w konkursach artystycznych w kraju. Wiele prac twórców znajduje się za granicą.

Podziwiać mogliśmy rzeźby w drewnie, w korzeniu, wypalane, płaskorzeźby, rzeźby wypalane, malowane lub w naturalnych kolorach drewna.

Po zwiedzeniu wystawy w ciepłej, przyjaznej atmosferze przebiegała dalsza część spotkania. Prezes TMZM Janusz Chojecki zapoznał się z wszystkimi twórcami i sympatykami grupy, a Andrzej Talarek przybliżył informacje o programie „Z nurtem Wisłoki”, którego realizację rozpoczęliśmy podczas Dni Mielca.

Jadwiga Klaus zaprosiła członków KŚT do licznego wzięcia udziału w dwudniowym plenerze artystycznym w parku Pałacyku Oborskich  12 i 13 września 2015 roku.

Wspaniałe zdjęcia wykonał nasz klubowy fotoreporter Romek Trojnacki.

tekst – Teresa Elżbieta Pyzik


fot. Roman Trojnacki


  Copyright © 2006-2015 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII