TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec I rajd rowerowy ,,Szlakiem Mieleckich Samolotów’’
Ogólnopolska akcja "Razem na Szlaku", wędruj razem z nami
05.09.2015

W ramach Ogólnopolskiej akcji ,,Razem na Szlaku’’, wędruj razem z nami oraz V Spotkań Lotniczych Pokoleń, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i Zespół Szkół Technicznych w Mielcu zorganizowali
dnia 5 września 2015 roku I rajd rowerowy ,,Szlakiem Mieleckich Samolotów’’ Produkowanych przez Zakłady Lotnicze w Mielcu.

Trasa liczyła 20 km. Miejscem zbiórki i rozpoczęcia rajdu była Bazylika p.w. św. Mateusza. Organizatorami rajdu byli: TMZM - prezes Janusz Chojecki, PTTK O/M - prezes Janusz Wyzina, ZST – dyr. Mariusz Wojciechowski.

Trasa rajdu prowadziła przez Starówkę , Borek, Osiedle, Smoczkę, Strefę aż do Szydłowca. Pod pomnikiem w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym uczestnicy rajdu złożyli kwiaty i zapalili znicze aby oddać hołd pomordowanym. Następnie grupa udała się do miejsca wyznaczonego na grilla.


W oczekiwaniu na kiełbaski z grilla uczestnicy dowiedzieli się od Janusza Wyziny o historii pierwszego samolotu rajdu PZL 37,,Łoś’’. Następnie uczestniczyli w konkursie, grali w piłkę siatkową i rzucali lotkami do tarczy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy imienny dyplom uczestnictwa i odznakę I rajdu, oraz nagrody gadżety od Z. G. PTTK.

Po posiłku i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Mielca.


Pomysłodawcą I Rajdu ,,Szlakiem Mieleckich Samolotów’’ i koordynatorem był Janusz Wyzina, członek zarządu TMZM i prezes PTTK O/M w Mielcu.

Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji rajdu : Teresie Wenta, Janowi Hyjek i Elżbiecie Woźniak za udostępnienie samochodów i serwis w czasie trwania rajdu rowerowego.

Janusz Wyzina, Zbigniew Wicherski

Mielec, 05.09.2015
 


  Copyright © 2006-2015 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII