TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności TMZM Mielec Mieleckie Rozmaitości Folkowe - Święto Plonów 2010
Promocja kultury ludowej powiatu mieleckiego  ... [zdjęcia z dożynek ]
29.08.2010

Mieleckie Rozmaitości Folkowe w swym założeniu, mają wydobywać popadającą w zapomnienie szeroko pojętą kulturę w tym kulturę ludową i na nowo budzić tożsamość i dumę z przynależności do Mieleckiej Ziemi.

TMZM otrzymało zaproszenie dla artystów i twórców zrzeszonych w Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej do aktywnego udziału w Mieleckich Rozmaitościach Folkowych - Święcie Plonów.

Zachęcamy członków Grupy Literackiej "Słowo", Klubu Środowisk Twórczych do wzięcia udziału w Mieleckich Rozmaitościach Folkowych - Święcie Plonów 2010, które odbędą się 29 sierpnia 2010 r. na Stadionie "Gryfu" przy ulicy Warszawskiej od godz.12.30 (oficjalne otwarcie). W czasie trwania imprezy Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej wystawi na sprzedaż prace Klubu Środowisk Twórczych i Grupy Literackiej "Słowo" (będzie specjalny kiosk), gdzie wszyscy twórcy będą mogli też wystawić swoją twórczość.

W związku z tym prosi się malarzy i rzeźbiarzy, oraz twórców piszących o dostarczenie obrazów, rzeźb, tomików wierszy do biblioteki MBP ul. Kusocińskiego 2 pokój nr 5 w piątek 27 sierpnia od godz. 11 do godz. 19, lub przed rozpoczęciem imprezy w niedzielę 29 sierpnia od. godz. 11 do stoiska TMZM na stadion GRYF-u.


Mieleckie Rozmaitości Folkowe – Święto Plonów, które odbędą się 29 sierpnia na stadionie Gryf w Mielcu to już
czwarta odsłona imprezy promującej kulturę ludową powiatu mieleckiego. Poprzez spotkania z folklorem, które są swoistego rodzaju zwieńczeniem gminnych dożynek naszego powiatu, uczestniczące w imprezie gminy powiatu mieleckiego mają okazję do pełniejszej integracji oraz wymiany doświadczeń.

Bezpośrednim celem organizacji Święta Plonów jest wzbudzenie w lokalnej społeczności naszego powiatu jedności, świadomości oraz dumy z przynależności do Ziemi Mieleckiej. Nie byłoby to możliwe bez aktywnego udziału środowisk twórczych będących integralną częścią powiatu.

W ramach drugiego konkursu na „Najprzedniejszy destylat” oceniane będą tworzone od lat, według starych receptur nalewki i napitki. W obydwu konkursach komisja oceniająca składać się będzie ze znawców przedmiotu wytypowanych z przedstawicieli instytucji i organizacji. Oczywiście nalewek i potraw kuchni regionalnej wystarczy dla wszystkich, którzy 29 sierpnia zawitają na Mieleckie Rozmaitości Folkowe na stadion Gryf w Mielcu. Nowością tegorocznych Rozmaitości będzie konkurs na „Najsmaczniejszą strawę”, w ramach którego o przychylność komisji konkursowej walczyć będą produkty tradycyjne z powiatu mieleckiego. Konkurs ten w swym głównym założeniu ma wydobyć na światło dzienne tradycyjne produkty kulinarne, które jeśli spełnią określone przez Ministerstwo Rolnictwa kryteria mogą zostać wpisane na listę produktów tradycyjnych.

Mieleckie Rozmaitości Folkowe to również muzyka. Kiedy cztery lata temu pojawił się pomysł by zorganizować dożynki powiatowe (późniejsze Mieleckie Rozmaitości Folkowe) jasnym było, że prezentowana muzyka powinna być związana z folklorem. W tym roku jako gwiazda wieczoru wystąpi Kapela Drewutnia z Lublina. Komu więc miłe są dźwięki tradycyjnego słowiańskiego folkloru w tym muzyki łemkowskiej, ukraińskiej, jak i pieśni ziemi lubelskiej, śląskiej czy też małopolskiej tym bardziej będzie nam miło gościć drogich słuchaczy. Dodatkowo wystąpi zespół Ewa i Fant, oraz węgierski Big Band z Törökszentmiklós.

źródło: wichz/powiat mielecki
 

  Copyright © 2006-2010 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII