TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności TMZM Mielec  Poseł Leszek Deptuła nie żyje

Zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem.
09.04.2010

Poseł Leszek Deptuła (1953 – 2010)


10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem, w drodze do Katynia,
tragicznie i niespodziewanie odszedł od nas

Ś. P. Leszek Deptuła

Poseł na Sejm RP
członek zarządu TMZM w Mielcu
były Marszałek Województwa Podkarpackiego
wybitny samorządowiec i działacz gospodarczy

Zostawił po sobie marzenia, plany
wiele niedokończonych spraw i rozmów

Rodzinie i bliskim składamy
wyrazy szczerego współczucia i żalu

Zarząd TMZM w Mielcu
 

Leszek Deptuła urodził się 25 lutego 1953 roku w Żaganiu. Mielczanin, samorządowiec, lekarz weterynarii, poseł na Sejm VI kadencji. W latach 2002-2006 był marszałkiem województwa podkarpackiego. Członek zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu. Był człowiekiem wielce zdeterminowanym w realizowaniu swoich zamierzeń i planów, zaangażowany w działalność polityczną, który zawsze zacięcie walczył o dobro mieszkańców. Serdeczny, pomocny, miły, z poczuciem humoru, skromny. Zginął w katastrofie lotniczej samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w Rosji 9 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości katyńskie, miał 57 lat.

Ta wizyta miała być dla Niego wielkim przeżyciem

Poseł Leszek Deptuła nie krył, że dumny jest z możliwości uczestnictwa w uroczystościach katyńskich. Kilkanaście dni temu informował - 10 kwietnia będę miał zaszczyt i honor złożyć hołd wymordowanym na mocy decyzji Biura Politycznego KCWKP z 5 marca 1940 roku Polskich Oficerów, których symbolem jest Katyń i Las Katyński. Udaję się w to szczególne miejsce dla serc wszystkich Polaków, jako członek oficjalnej delegacji Polskiego Sejmu wraz z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim. Każdy Klub Sejmowy będzie reprezentowany przez trzech posłów razem udaje się 12 przedstawicieli Polskiego Parlamentu – napisał w swoim blogu.

- Zbrodnia Katyńska ze względu na jej ideologiczne umotywowanie względami klasowymi, narodowymi oraz jej masowość jest dla mnie zbrodnią ludobójstwa - zbrodnią przeciwko ludzkości. Dlatego ta ohydna zbrodnia nigdy nie może ulec przedawnieniu. Nigdy, jako Polak nie zgodzę się na odrzucanie przez Rosję tej historycznej prawdy i czynienie wielu przeszkód do ostatecznego ujawnienia wszystkich okoliczności tej potwornej zbrodni. Ofiary dokonanej zbrodni stalinowskiej były pogrzebane w zbiorowych mogiłach w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Tweru i Piatichatkach na przedmieściach Charkowa. Zbrodnia była przygotowana i wykonana w ścisłej tajemnicy, ale już jesienią 1943 roku ujawniono zbiorowe groby w Katyniu, co dało początek terminowi Katyń. Termin ten określa również wymordowanie 7000 osób przetrzymywanych w więzieniach zachodniej Białorusi i Ukrainy, niemających statusu jeńca wojennego, choć wśród nich było około 1000 Polskich Oficerów – przekazywał w swojej informacji, którą także opublikował w blogu, który prowadził.

- Bezpośrednim motywem zbrodni była między innymi chęć pozbawienia Narodu Polskiego warstwy przywódczej, elity intelektualnej, której przedstawicielami byli zamordowani oficerowie Wojska Polskiego. Nie ukrywam, że wizyta ta będzie dla mnie ogromnym przeżyciem, że będę mógł pochylić głowę przed Krzyżem Katyńskim i w swoim sercu połączyć się z wszystkimi, których w jakikolwiek sposób dotknęła ta zbrodnia. Wśród ofiar tej zbrodni znajdują się również oficerowie związani z Ziemia Mielecką – dopisał w swoim blogu przed tragicznym wyjazdem Leszek Deptuła.

Film nakręcony 25 lutego 2010 rokuźródło:  Film wichz
  Copyright © 2006-2009 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII