TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Albertus 2009
Wywrocki, Gajowiec i Kazana z nagrodami imienia Brata Alberta.
30.09.2009

Kolejny raz zostały przyznane nagrody Funduszu Kulturalno – Charytatywnego imienia Brata Alberta.

Bogumiła Gajowiec to emerytowana nauczycielka języka polskiego, od zawsze zaangażowania w życie kulturalne Mielca, korektorka i autorka wielu wydawnictw, działająca w grupach literackich. Jerzy Kazana jest prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, pracuje też w TG Sokół czy Związku Żołnierzy – Górników. Syn Franciszka Kazany, przedwojennego burmistrza Mielca. Ciągle angażuje się w życie społeczne Mielca, głównie poprzez TMZM. Tadeusz Wywrocki to muzyk, obecnie pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej. Do Mielca wiele lat temu przyjechał do pracy i tu pozostał, mając później duży udział w życiu muzycznym miasta. Sam tworzy, wiele czasu poświęca edukacji muzycznej dzieci.

To laureaci tegorocznej nagrody Albertusa, przyznawanej przez Fundusz Kulturalno-Charytatywny im. Brata Alberta. Uroczystość wręczenia Albertusów odbyła się w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Fundusz założyła w 2001 roku Irena Nowakowska, przed laty dyrektor Robotniczego Centrum Kultury. Założyła Fundusz imienia świętego Alberta i powołała wyróżnienie odwołujące się również do jego imienia ze względu na swoje młodzieńcze zainteresowania. Jako młoda dziewczyna zaczęła dużo o nim czytać i podziwiała tego XIX-wiecznego zakonnika za jego poświęcenie dla najbiedniejszych. – Chcemy w ten sposób honorować osoby, które dla naszego środowiska robią bardzo wiele, cieszymy się, że możemy to robić, że towarzyszy temu obecność bardzo wielu znakomitych gości – powtarza zawsze Irena Nowakowska, choć woli pozostać w cieniu wyróżnianych osób. Tymczasem za swoją pracę w dawnym RCK jest w Mielcu niezwykle ceniona. – Myślę, że pani Irenie też należy się nagroda – powiedział jeden z tegorocznych laureatów Tadeusz Wywrocki.

Nagroda ma wymiar symboliczny. Fundusz to organizacja społeczna. – To ważne, że ta nagroda istnieje. Czas by też miejski samorząd mocniej włączył się w tą inicjatywę – mówi Zdzisław Nowakowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu.

Dotychczas Albertusy trafiły między innymi do Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy, Stefana Ostrowskiego za upowszechnianie w Mielcu teatru, Włodzimierza Kłaczyńskiego, Pawła Lisa, Grzegorza Osaka czy Janusza Krężla.
 


źródło: Hej / hej,  Fot hej

  Copyright © 2006-2009 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII