TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Dożynki powiatowe
Gminy zachwyciły prezentacjami.
30.08.2009

Mieleckie Rozmaitości Folkowe – Święto Plonów, to impreza tematyczna, dotycząca jednak nie tylko rolnictwa, a kultury ogółem.

Rozmaitości folkowe to inicjatywa, która dała możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego animatorów życia kulturalnego wszystkich gmin powiatu mieleckiego. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Gminnych Ośrodków Kultury oraz Stowarzyszeń. To właśnie z myślą o tych instytucjach już od trzech lat przygotowywane są sceniczne, folklorystyczne prezentacje, chociaż w tym roku była pewna modyfikacja. Teraz, podczas Mieleckich Rozmaitości Folkowych, po raz pierwszy reprezentanci gmin mieli do dyspozycji drewniane domki, w których w ramach konkursu – to także nowość - na „Najładniejsze obejście” zaaranżowali tradycyjne obejście. Zaaranżowali, a dodatkowo jeszcze podczas specjalnej prezentacji w dowolnej formie słownej, muzycznej lub słowno muzycznej opowiedzieli o swoim stoisku, wieńcu dożynkowym lub gminie. Nowością był też konkurs na „Najprzedniejszy destylat”, podczas którego komisja konkursowa oceniała wybrane specjalnie na tę okazję napitki charakterystyczne dla danej gminy.

Po raz pierwszy podczas Mieleckich Rozmaitości Folkowych zaprezentowało się Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Na niedzielnej imprezie zaprezentowała swoje tomiki Grupa Literacka „Słowo” oraz obrazy i rzeźbę Klub Środowisk Twórczych, skupiający artystów z terenu powiatu mieleckiego. Udział Towarzystwa, które w tym roku obchodzi jubileusz 45-lecia i prezentacja tylko niewielkiej części dorobku artystycznego z pewnością uświadomił wielu mielczanom, że ziemia mielecka posiada wielu, bardzo zdolnych artystów.

Swoje stoiska prezentowały również instytucje około szkolne. Mowa oczywiście o Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz o Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Ziemi Mieleckiej przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wł. Szafera w Rzemieniu. Pierwsza z instytucji promowała zamiejscowy ośrodek AGH w Mielcu druga nowoczesne maszyny rolnicze. Dodatkowo Stowarzyszenie rozdawało specjalnie przygotowane na Mieleckie Rozmaitości pocztówki z okazjonalną pieczęcią 10 lat Powiatu Mieleckiego.

Organizatorzy pamiętali również o najmłodszych uczestnikach, dla których wesołe miasteczko cały czas oferowało przeróżne atrakcje, a stoiska z balonami oferowały wszystkie zabawkowe cuda. Dodatkowo zabawy z agencją artystyczną i bogaty program zabaw dla dzieci sprawiał, że wielu najmłodszych mielczan mogło pochwalić się dyplomem dojarza.
 


źródło: wichz / hej,  Fot wichz

  Copyright © 2006-2009 TMZM Mielec &  wichz MCMLXII